Obserwuj w Google News

Gwiazdor "Top Model" zdaje maturę w wieku 25 lat. Przez problemy musiał przerwać naukę

2 min. czytania
05.05.2021 15:47

Radek Pestka przystąpił do matury mając 25 lat. Zwycięzca piątej edycji "Top Model" zdecydował się uporządkować kwestię wykształcenia i zdać w tym roku egzamin maturalny. Wcześniej ze względu na trudną sytuację musiał przerwać naukę. 

Radek Pestka
fot. Mateusz Jagielski/East News

Matury 2021 tradycyjnie rozpoczęły się po weekendzie majowym od egzaminu z języka polskiego. Następnie maturzyści musieli zmierzyć się z matematyką, a potem czeka ich język obcy i wybrane przedmioty. W tym roku do matury przystąpiło sporo znanych osób, m.in. OIiwia Bieniuk, Xawier Wiśniewski, syn Monki Richardson Tomasz Malcom, Natalia Zastępa i Jakub Szmajkowski z "The Voice Kids" oraz influencer Czaro Nykiel. 

Egzaminy zdaje także Radek Pestka. Zwycięzca piątej edycji "Top Model" zdecydował się przystąpić do matury w wieku 25 lat. Na ogół rzadko spotyka się tak zaawansowanych wiekiem abiturientów, ale w przypadku modela sytuacja była dość skomplikowana. Radek musiał przerwać naukę po ukończeniu 18 roku życia. Teraz gdy jego życie wróciło na właściwe tory, postanowił uporządkować sprawy związane z wykształceniem.

Gwiazdy bez matury. Kto zrobił karierę bez świadectwa dojrzałości? [FOTO]

Radek Pestka z "Top Model" zdaje maturę w wieku 25 lat

Radek Pestka przyznał się na Instagramie, że jest tegorocznym maturzystą. Przy okazji wyjaśnił fanom, dlaczego dopiero teraz  podszedł do egzaminu. 

Niestety z powodu mojej ciężkiej kiedyś sytuacji oraz wielu przeprowadzek przerwałem naukę po 18 roku życia. Potem uczęszczałem do szkoły weekendowej, jednak w dzień egzaminów był casting do "Top Model". Uznałem, że to czas najwyższy, by wrócić do nauki i pomyśleć o sobie, co chcę robić. (...) Nie mówiłem o tym, bo miałem mnóstwo nauki i też nie chciałem zapeszać. Cieszę się, że jako 25-latek podchodzę do matury i zmobilizowałem się do nauki - wyznał.

Gwiazdor "Top Model" ma już za sobą język polski i matematykę. Ta ostatni poszła mu tak sobie, a po wyjściu z egzaminu przyznał, że arkusze z zeszłego roku wydawały mu się łatwiejsze. Teraz modela czeka rozszerzona matura z języka angielskiego, której raczej się nie obawia.

W relacji na Instastory Radek Pestka pochwalił się jeszcze jednym sukcesem związanym ze swoją edukacją. 

Skoro już mowa o maturze, to pochwalę się wam, że jakieś dwa, trzy tygodnie temu zdałem szkołę średnią. Warunkiem było zdanie szkoły średniej i egzaminów końcowych. Zjazdy online były co dwa tygodnie - dodał 25-latek.

radek 2
fot. Instastory:@rdslav
radek 4
fot. Instastory:@rdslav