Zamknij

Top Model 10: kontrowersyjna sesja z owadami i pająkami. "Zachowanie skrajnie nieodpowiedzialne"

30.09.2021 10:26

W "Top Model 10" ponownie nie zabrakło kontrowersji, w 5. odcinku serii modele i modelki brali udział w sesji zdjęciowej, podczas której pozowali z owadami i pajęczakami. Zdaniem ekspertki producenci mogli narazić uczestników show na poważne konsekwencje.

Top Model
fot. Jan BIELECKI/East News

"Top Model" cieszy się w naszym kraju ogromną popularnością, modowe show oparte na amerykańskim formacie zagościło w ramówce TVN w 2010 roku i niezmiennie przyciąga przed ekrany rzesze spragnionych emocji widzów. Nic w tym dziwnego, w programie nie brakuje emocji, bardzo często pojawiają się w nim nieoszlifowane diamenty, a metamorfozy uczestników wielokrotnie zapierały dech w piersi. Elementem show są także prywatne, często szokujące historie aspirujących modeli i modelek. Nie jest tajemnicą, że producenci starają się zrobić wszystko, by uczynić każdy z odcinków wyjątkowym. Niejednokrotnie doprowadziło to jednak do kontrowersji.

10. edycja "Top Model" wywołuje emocje, ale nie zawsze wyłącznie pozytywne. W mediach głośno było o sesji zdjęciowej z alpakami, po której wielu widzów zarzuciło produkcji wykorzystywanie i męczenie zwierząt. Sprawę skomentował Michał Piróg, pojawiło się także oficjalne oświadczenie. Być może będzie potrzebne kolejne, bowiem w 5.odcinku ponownie miała miejsce kontrowersyjna sesja zdjęciowa. Tym razem modele i modelki pozowali w towarzystwie owadów i pajęczaków.

Top Model 10: modele pozowali z owadami i pajęczakami. Narażono ich na niebezpieczeństwo?

W 5. odcinku "Top Model 10" uczestnicy pozowali z pełzającymi po nich owadami, w towarzystwie pajęczaków, skorpiona i innych stworzeń, które u wielu osób mogą wywoływać strach lub obrzydzenie. Modele i modelki musieli wykazać się profesjonalizmem w obliczu zawodowego wyzwania. Zdaniem Karoliny Jachorek cytowanej przez portal Jastrząb Post, producenci narazili ich na niebezpieczeństwo.

- Owady wykorzystane do sesji mogą powodować reakcje alergiczne. W zapowiedzi widać było Ptasznika – Brachypelmę, który jest stworzeniem jadowitym. Co prawda jego jad porównuje się do jadu pszczelego, jednak może być on śmiertelny dla osób uczulonych. Zastanawia mnie czy uczestnicy "Top Model" byli sprawdzani pod kątem możliwych alergii na tego typu zwierzę. Nie zapominajmy także o parzących włoskach pająka, które mogą powodować silne podrażnienia skóry - stwierdza ekspertka.

Jachorek nie ma wątpliwości, że tak bliski kontakt z pająkami czy skorpionem mógł być bardzo niebezpieczny, a wykorzystywanie ich podczas sesji nieodpowiedzialne.

- Jeszcze większe zagrożenie stanowią po przedostaniu się do układu oddechowego, przełyku, bądź oka. Branie tych owadów do ust czy nakładanie na twarz jest moim zdaniem zachowaniem skrajnie nieodpowiedzialnym - oceniła w rozmowie z Jastrząb Post.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, niektórzy modele co najwyżej najedli się strachu.