Obserwuj w Google News

Tomasz Raczek wspomina, że jego była partnerka dokonała aborcji. Dziś dziecko miałoby 40 lat

2 min. czytania
28.06.2022 11:14
Zareaguj Reakcja

Tomasz Raczek jakiś czas temu dokonał coming outu, informując, że od kilkunastu lat jest w związku z pisarzem, Marcinem Szczygielskim. Niedawno krytyk filmowy uzewnętrznił się na swoim kanale na YouTubie, opowiadając, że na studiach miał partnerkę. Kobieta dokonała aborcji.

Tomasz Raczek
fot. Instagram.com/ Tomasz Raczek

Tomasz Raczek jest cenionym krytykiem filmowym i publicystą. 65-latek bardzo mało opowiada o swoim życiu prywatnym. Wiadomo, że od kilkunastu lat związany jest z pisarzem - Marcinem Szczygielskim. Niewiele osób wie, że na studiach Raczek miał partnerkę, która zaszła w ciążę, lecz dokonała aborcji. O tym wydarzeniu Raczek opowiedział w jednym z odcinków na YouTubie. O tę historię postanowiła dopytać dziennikarka "Wprost" - Paulina Socha-Jakubowska.

Zobacz też:  Tomasz Raczek był świadkiem próby zabójstwa. Do ataku doszło na pokładzie samolotu Wrocław-Warszawa

Tomasz Raczek wspomina, że jego była partnerka dokonała aborcji. Dziś dziecko miałoby 40 lat

"Nagle – mając 19 czy 20 lat – usłyszał pan: »Będziemy mieli dziecko«. I to szaleństwo w głowie, histeria, »ale jak to«, co z życiem, z planami... I czy ja chcę pójść tą drogą, czy ja chcę być właśnie z tą osobą resztę życia? Jak to się mogło stać? – powiedział pan, dodając, że to był moment dramatycznej decyzji i od tamtej pory zadaje pan sobie pytanie, a co by było, gdyby pan wtedy wybrał inaczej, gdyby się udało, gdyby to dziecko się urodziło, gdyby miało dzisiaj 40 lat..." - zapytała Socha-Jakubowska.

"Powiedziałem wtedy tyle, ile chciałem powiedzieć" - podkreślił Raczek, zaznaczając, że aborcja jest dla niego ważnym tematem i "nie chce traktować go pobieżnie". Niewykluczone, że jego historia znajdzie się w autobiograficznej książce Tomasza Raczka. W rozmowie krytyk filmowy poruszył też swoje stanowisko w sprawie aborcji.

"Właśnie na tym rzecz polega, że nie jestem przeciwnikiem aborcji, ale jednocześnie to nie oznacza, że nie mam wątpliwości co do jej znaczenia dla ludzkiego życia – i nie mam tu na myśli płodu, tylko niedoszłych rodziców. Jednak na pewno nie uważam, że aborcji należy zakazywać, bo takie jest przekonanie władzy świeckiej czy kościelnej. To sprawa osobista, a nie państwowa. Jestem zwolennikiem wolności i uważam, że każdy człowiek ma prawo zarządzać swoim życiem według własnych odczuć i własnej moralności" – powiedział.

Joanna Opozda
6 Zobacz galerię
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS