Obserwuj w Google News

Tomasz Karolak podziela antyszczepionkowe poglądy Violi Kołakowskiej? "Każdy z nas ma do tego prawo"

2 min. czytania
04.11.2022 14:48

Tomasz Karolak przyznał, że nie ma zamiaru krytykować kontrowersyjnych teorii matki swoich dzieci, Violi Kołakowskiej. Aktor zdradził także, czy zdecydował się na zaszczepienie swoich dzieci.

Karolak i Kołakowska
fot. VIPHOTO/East News

Viola Kołakowska dała się poznać jako naczelna polska koronasceptyczka, której teorie jeżą włosy na głowach lekarzy. Celebrytka namawiała do bojkotowania obostrzeń, a nawet sugerowała, że szczepionka przeciw COVID-19 jest zabójcza. Wiele osób uważa, że wypowiedzi Kołakowskiej są nie tylko nieprawdziwe, ale wręcz szkodliwe i pozbawione podstaw logicznego myślenia. Innego zdania jest ojciec dzieci Violi, Tomasz Karolak. Aktor nie chce oceniać 45-latki jednoznacznie. Czyżby zgadzał się z kontrowersyjnymi teoriami?

Redakcja poleca

Tomasz Karolak o sczepieniach. Broni poglądów Violi Kołakowskiej?

W rozmowie z portalem Pudelek Tomasz Karolak przyznał, że jego dzieci doskonale zdają sobie sprawę z poglądów Violi Kołakowskiej i nie mają nic przeciwko, by głosiła je publicznie.

- Moje dzieci znają Violkę, wiedzą czym się interesuje i to nie jest to dla nich żadne zaskoczenie. (...) Violka jest dorosłą osobą, wypowiada jakieś swoje zdanie. Można się z tym zgadzać, można się z tym nie zgadzać. Każdy z nas ma do tego prawo. Żadne zło przy okazji tego się nie dzieje - ocenił.

Aktor uważa, że każdy powinien mieć możliwość podejmowania własnych decyzji w kwestiach zdrowia. Nie ukrywał, że sam miał wątpliwości, czy zaszczepić swoje pociechy.

- My, którzy szczepiliśmy swoje dzieci i tak dalej... To nie jest taka oczywista sprawa (...) Każdy ma prawo rozporządzać swoją osobą - podsumował.

Z pewnością wiele osób nie zgodzi się z Tomaszem. Między samodzielną decyzją dotyczącą zdrowia a publicznym sugerowaniem, że szczepionki są szkodliwe i mogą być zabójcze, jest wszak różnica. 

Karolak i Kołakowska
fot. TRICOLORS/East News