Zamknij

To nagranie z królową Elżbietą II podbiło serca milionów ludzi [WIDEO]

09.09.2022 08:18

Królowa Elżbieta w ciągu swojego panowania wiele razy dała dowód temu, że mimo powagi i rangi jej stanowiska nie straciła poczucia humoru i dystansu do samej siebie. Ten filmik, w którym pojawia się wraz z Jamesem Bondem, był na ustach całego świata.

Krolowa Elżbieta i James Bond
fot. YouTube/@olympics/screen

Elżbieta II przez 70 lat panowania wielokrotnie dała dowód temu, że mimo jej rangi, jaką zajmowała w świecie, nie straciła poczucia humoru i dystansu do siebie. Jednym z dowodów tego był niedawny krótki filmik, który królowa nagrała specjalnie dla Brytyjczyków. Gości na nim misia Paddingtona, będącego jednym z symboli brytyjskiej kultury. Zaprasza go na herbatkę i w pewnym momencie przyznaje, że zawsze ma w torebce kanapkę z marmoladą.

Jej Wysokość znana jest ze swojego poczucia humoru, więc zdecydowanie nie powinno dziwić, że zgodziła się na uczestnictwo w dzisiejszym skeczu. Była żywo zainteresowana procesem filmowania oraz animacji. Możliwość zaproszenia słynnego niedźwiedzia na podwieczorek była zbyt zabawna, żeby ją przegapić – głosił oficjalny komunikat prasowy Buckingham.

Zobacz także: Skandal w "Hell's Kitchen". Producenci faworyzują uczestniczkę? "Mega żałosne, zero powagi"

Królowa Elżbieta w eskorcie Jamesa Bonda skacze ze spadochronem. Wideo było prawdziwym hitem

Ale to niejedyny raz, kiedy monarchini pokazała poczucie humoru. Inny film, nakręcony przy okazji inauguracji Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, sprawił, że zaskarbił sobie sympatię milionów ludzi na całym świecie. Wystąpiła tam z nikim innym, jak z ikonicznym Jamesem Bondem, w którego rolę wcielał się wtedy Daniel Craig.

Zobacz także: Największe skandale brytyjskiej rodziny królewskiej

W krótkim filmiku, stylizowanym na prawdziwy film z Bondem, agent 007 przybywa do pałacu Królowej, by eskortować ją na otwarcie Igrzysk. Nie zabrakło tu wielu momentów pełnych humoru – na przykład miny Bonda, na którego królowa kompletnie nie zwraca uwagi, a on pochrząkiwaniem musi dać jej znać, że to już czas. Kulminacją wideo jest… skok Elżbiety II ze spadochronu. Po czym, jak gdyby nigdy nic, monarchini przybywa i zajmuje miejsce w honorowej loży, obok innych siedzących tam już osób.

Co ciekawe, rodzina królowej, jak i wszyscy obserwatorzy Igrzysk w Londynie, o tej niespodziance dowiedziała się w dniu inauguracji wydarzenia. Nawet najbliżsi nie wiedzieli, że wzięła udział w takim filmie. Nawet tuż przed pojawieniem się królowej i księcia Filipa nas stadionem krążył helikopter, by dać wrażenie, że to, co widzowie właśnie oglądają, jest pokazywane na żywo.

Zobacz także: Królowa Elżbieta nie żyje. Oto piękne chwile z życia monarchini [GALERIA]