Zamknij

Tlenek wodoru, odrobina chlorku sodu, białek i substancji bakteriobójczych to skład - MILIONERZY

26.08.2020 14:27

Tlenek wodoru, odrobina chlorku sodu, białek i substancji bakteriobójczych to podstawowy skład - odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej szczegółowe wyjaśnienie, można znaleźć poniżej. Sprawdzamy także, czy uczestniczka programu TVN wybrała poprawny wariant, wygrała 2000 zł oraz pozostała w dalszej grze o milion.

Tlenek wodoru, odrobina chlorku sodu, białek i substancji bakteriobójczych to skład - MILIONERZY
fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Tlenek wodoru, odrobina chlorku sodu, białek i substancji bakteriobójczych to podstawowy skład - "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie z programu TVN i jej dokładne wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Tlenek wodoru, odrobina chlorku sodu, białek i substancji bakteriobójczych to skład - MILIONERZY

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów", tlenek wodoru, odrobina chlorku sodu, białek i substancji bakteriobójczych to podstawowy skład, nie była oczywista dla uczestniczki programu TVN. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiały się następująco:

A - moczu

B - łez

C - śliny

D - spermy

Uczestniczka "Milionerów" początkowo odrzuciła warianty A oraz D i zaczęła wahać się pomiędzy odpowiedziami B i C. Po krótkim namyśle zdecydowała się na skorzystanie z koła ratunkowego - pytanie do publiczności. Zdecydowana większość osób, bo aż 62%, wybrała wariant B. 29% publiczności postawiło na odpowiedź A, 1% na C, a 8% na D. Ostatecznie gracz wybrał wariant B, łez.

Kształt jakiej litery ma dwuteownik w przekroju poprzecznym? Odpowiedź z "Milionerów"

Milionerzy - tlenek wodoru, odrobina chlorku sodu, białek i substancji bakteriobójczych to skład?

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", tlenek wodoru, odrobina chlorku sodu, białek i substancji bakteriobójczych to skład, jest odpowiedź B, łez. Uczestniczka programu TVN wybrała zatem poprawny wariant, wygrała 2000 zł oraz pozostała w dalszej grze o milion.

Łza to substancja nawilżająca, oczyszczająca, zabezpieczająca (przed zarazkami) powierzchnię rogówki i spojówki oka. Składa się głównie z wody, niewielkiej ilości soli (chlorku sodu) oraz białek, w tym substancji bakteriobójczych (lizozym, defensyny). Przezroczysta ciecz łzowa produkowana jest przez gruczoły łzowe.

RadioZET.pl