Zamknij

Teresa Lipowska wspomina Witolda Pyrkosza. Smutne wyznanie: "Rodzina zaczęła pękać"

30.08.2021 10:57

Teresa Lipowska gościła ostatnio w programie "Pytanie na śniadanie". Podczas rozmowy z gospodarzami wróciła wspomnieniami do początków serialu "M jak miłość", w którym gra od wielu lat. Gwiazda zdecydowała się na smutne wyznanie.

Teresa Lipowska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Teresa Lipowska to jedna z najbardziej znanych polskich aktorek telewizyjnych. Artystka od 21 lat pojawia się w serialu "M jak miłość", gdzie wciela się w rolę Barbary Mostowiak, czyli nestorki rodu. Ostatnio gwiazda produkcji TVP opowiedziała o pierwszych chwilach na planie w rozmowie z prowadzącymi "Pytania na śniadanie". Lipowska dobrze ocenia początki współpracy. Ze smutkiem wspomina odejście swojego serialowego męża Lucjana Mostowiaka, w którego postać wcielał się Witold Pyrkosz.

- Na początku byłam trochę stremowana. To był pierwszy serial, w którym grałam dużą rolę. Od razu wsiąknęliśmy w rodzinną atmosferę, która trwała bardzo długo. Później zaczęło się to troszeczkę rozbijać, zaczęły odchodzić od nas różne osoby - zmarł mój filmowy mąż, Wituś Pyrkosz, a rodzina zaczęła pękać - przyznała Teresa Lipowska w "Pytaniu na śniadanie".

Teresa Lipowska o kulisach pracy na planie "M jak miłość"

Aktorka nie ukrywa, że praca na planie "M jak miłość" wiązała się przede wszystkim z pozytywnymi wspomnieniami.

- Bardzo miło wspominam początki, ale nawet teraz, jak dostaję wiadomość o zdjęciach na planie, to z wielką radością przychodzę.

loader

Teresa Lipowska została zapytana także o to, czy spodziewała się tak ogromnego sukcesu produkcji, która gości w Telewizji Polskiej od 21 lat. Gwiazda przyznała, że nikt nie oczekiwał, że ich przygoda z serialem będzie trwała tak długo.

- Nikt się nie spodziewał, wszyscy myśleliśmy, że będzie sześć lub siedem odcinków. Później było ich 20, 50, 100, a teraz jest ponad 1000. Mam nadzieje, że będzie ich drugie tyle - podsumowała aktorka.

Teresa Lipowska i Witold Pyrkosz
fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/East News