Zamknij

Teresa Lipowska ujawniła wysokość swojej emerytury. Pracowała na nią 60 lat

Patrycja Chudolińska
07.02.2020 11:57

Teresa Lipowska jest jedną z najbardziej znanych aktorek seniorek w Polsce. Gwiazda "M jak miłość" zdradziła, jaką emeryturę udało jej się wypracować przez 60 lat kariery. Przyznaje, że ciężko byłoby jej przeżyć bez pracy w serialu.

Teresa Lipowska
fot. Piotr Molecki/East News

Teresa Lipowska o sytuacji emerytów w Polsce

Teresa Lipowska jakiś czas temu wypowiedziała się o życiu seniorów w Polsce. W "Pytaniu na śniadanie" narzekała m.in. na brak obiecywanych refundacji leków.

- Mieliśmy jako seniorzy mieć leki darmowe, a ja byłam ostatnio w aptece i na dziewięć leków żadnego nie miałam za darmo. Także dziękuję za opiekę... - powiedziała w programie śniadaniowym.

Teresa Lipowska chciałaby, by emeryci w Polsce wiedli lepsze życie. Aktorka głośno mówi o problemach seniorów i liczy na to, że swoimi wypowiedziami zwróci uwagę polityków.

Emerytura Teresy Lipowskiej jest niewysoka

Teraz aktorka "M jak miłość" zdradziła, jak wysoka jest jej emerytura. Sytuacja Lipowskiej nie jest najgorsza, choć nie ma też wielkich powodów do radości.

Oczywiście, można dyskutować nad tym, czy jest to emerytura wysoka, czy niska, po 60 latach pracy te 2200, a 2000 złotych na rękę. Uważam, że to jest taka średnia emerytura, bo bywają gorsze. To jest tylko i wyłącznie z gaży, czyli z części w teatrze, a nie od żadnych dodatków, filmów czy koncertów… Gdybym nie miała takiego wielkiego szczęścia, a w moim wieku to jest wyjątkowe szczęście, że trafiłam na serial, który mi, że tak powiem, uzupełnia tę emeryturę co miesiąc, i mogę sobie pozwolić na parę rzeczy, to byłoby bardzo cieniutko - zdradziła w rozmowie z "Super Expressem".

Teresa Lipowska ma 82 lata, jednak nie rezygnuje z pracy. Wielokrotnie podkreślała, że dopóki zdrowie będzie jej na to pozwalać, pozostanie na planie "M jak miłość".

RadioZET.pl/PCh