Zamknij

Teresa Lipowska trafi do domu opieki? Smutne wyznanie gwiazdy "M jak Miłość"

Judyta Wanicka
09.01.2020 13:26

Teresa Lipowska, znana z roli Barbary Mostowiak w serialu "M jak Miłość", podzieliła się refleksją na temat swojej starości. Aktorka prawdopodobnie zamieszka na stare lata w jednym z podwarszawskich domów opieki. Nie ubolewa jednak nad swoim losem.

Teresa Lipowska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Teresa Lipowska od lat wciela się w postać Barbary Mostowiak w serialu "M jak Miłość". Aktorka skończyła w lipcu 82 lata. Mimo świetnej formy, której mógłby pozazdrościć jej niejeden senior, aktorka intensywnie myśli o odpoczynku. Teresa Lipowska wie już, gdzie mogłaby osiąść po zakończeniu kariery. Jesień życia upłynie jej jednak bez otoczenia dzieci i wnuków.

M jak Miłość: Teresa Lipowska zamieszka w Skolimowie?

Teresa Lipowska gościła niedawno w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. 83-letnia gwiazda "M jak miłość" jest ambasadorką ośrodka i przyjaciółką wielu mieszkających w nim aktorów. W rozmowie z tabloidem serialowa Barbara Mostowiak wyznała, że gdyby zdrowie odmówiło jej posłuszeństwa, chętnie przeniosłaby się do Skolimowa.

Miejsce jest fantastyczne, cudowne. Jeżeli, nie daj Boże, mi się zdarzy, że będę jakaś niepełnosprawna, to na pewno starość będę spędzała tutaj – wyznała w rozmowie z "Super Expressem" Teresa Lipowska.

Aktorka znalazłby w ośrodku fachową opiekę, poza tym spędzałaby czas w otoczeniu swoich najlepszych przyjaciół.

Tu są moje koleżanki, Żenia Herman i Zofia Kucówna. Są tu osoby, z którymi mam wspomnienia. Przyjeżdżam tu z ogromną sympatią. Jest tutaj z kim porozmawiać - powiedziała.  

Mnie Bozia dała takich sił, że jeszcze mogę być poza, ale gdyby mi się, nie daj Boże, zdarzyło, że nie mogłabym sobie dawać sama rady, to tu jest najpiękniej i jest kulturalnie – wyznała gwiazda "M jak Miłość".

Teresa Lipowska była przez 44 lata szczęśliwą żoną Tomasza Zaliwskiego. Aktor zmarł w 2006 roku. Ma z nim syna. 83-latka ma również dwoje przybranych wnucząt.

 

RadioZET.pl/jw