Zamknij

Teresa Lipowska kończy 85 lat. Para prezydencka zrobiła gwieździe "M jak miłość" miłą niespodziankę

15.07.2022 11:07

Teresa Lipowska obchodzi 85. urodziny. Aktorka z "M jak miłość" przyjmuje życzenia od przyjaciół i fanów. Na piękny gest zdobyła się także para prezydencka, Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. 

Teresa Lipowska, Andrzej Duda i Agata Duda
fot. PIOTR GRZYBOWSKI/AGENCJA SE/East News

Teresa Lipowska skończyła 85 lat. Aktorka urodziła się 14 lipca 1937 roku w Warszawie. Jej dzieciństwo i młodość związane były jednak z Łodzią, gdzie stawiał pierwsze kroki na scenie teatralnej i ukończyła wydział aktorski w łódzkiej szkole filmowej. Potem na lata związała się z warszawskim teatrami, a od 1992 była etatową aktorką Teatru Syrena.

Popularność Teresie Lipowskiej przyniosły występy z kabaretem "Dudek" oraz współpraca z Teatrem Polskiego Radia. Artystka zaznaczyła się także w licznych filmach i serialach, m.in. w "Rzeczpospolitej babskiej", "Nocach i dniach", "Panu na Żuławach", oraz filmach "Tato", czy "Blisko, coraz bliżej". Jednak największą sympatię widzów gwiazda zaskarbiła sobie rolą w telenoweli "M jak miłość", gdzie od 2000 roku wciela się w rolę nestorki rodu Barbarę Mostowiak.

Teresa Lipowska otrzymała życzenia od pary prezydenckiej 

W tym roku Teresa Lipowska obchodzi 65. lecie pracy artystycznej. Ponadto aktorka 14 lipca obchodziła 85. urodziny. Z tej okazji Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda napisali do aktorki list, w którym złożyli jej życzenia oraz pogratulowali fenomenalnego stażu w zawodzie. 

Z okazji rocznicy urodzin prosimy Panią o przyjęcie najlepszych życzeń dobrego zdrowia, rodzinnego szczęścia wśród kochających bliskich, kolejnych pasjonujących wyzwań artystycznych oraz wciąż tej samej energii, twórczej pasji i zaangażowania, z jakimi uprawia Pani swój wymarzony zawód. Niech obchody dzisiejszego jubileuszu przyniosą Pani jak najwięcej miłych chwil i dobrych wzruszeń - napisali Dudowie. 

Para prezydencka przytoczyła w liście fragment wywiadu z aktorką, w którym tak mówiła o swojej karierze:

"Gwiazdy spadają. Ja jestem po prostu rzetelną aktorką. Przez 60 lat (...) był teatr, film, estrada, kabaret, radio, dubbing, audiobooki. Spróbowałam wszystkiego. Grałam i kapustę, i Balladynę. Dla mnie to nie jest kariera, tylko spełnione życie zawodowe. No i miałam szczęście, że (...) dostałam rolę, dzięki której nagle stałam się niezwykle popularna". 

Istotnie, po 22 latach emisji serialu "M jak miłość" Barbara Mostowiak stała się postacią znaną i bardzo bliską milionom rodaków. Ufamy, że będzie ona gościć w polskich domach równie często, co w minionych latach. Raz jeszcze gratulując pięknego jubileuszu, wyrażamy nadzieję, że spełnienie odnajdowane w pracy artystycznej pozostanie dla Pani skuteczną receptą na długowieczność, radość i pogodę ducha na co dzień - przekazali Teresie Lipowskiej prezydent i pierwsza dama.