Zamknij

Teren po "Sylwestrze Marzeń" TVP zdewastowany. Pokazano, co pozostawił ciężki sprzęt [WIDEO]

05.01.2022 16:44

Jak już stało się tradycją, sylwestrowy koncert organizowany przez TVP przygotowywany był z wielkim rozmachem. Niestety, po "Sylwestrze Marzeń z Dwójką" w Zakopanem pozostały nie tylko zdjęcia, nagrania z występów i wspomnienia widzów, ale także zniszczenia, jakie pozostawiono w miejscu, gdzie trwała cała impreza.

Sylwester Marzeń
fot. Pawel Murzyn/East News

"Sylwester Marzeń z Dwójką" tradycyjnie był jedną z najhuczniejszych imprez, organizowanych przez Telewizję Polską. W koncercie udział wzięło wiele polskich i zagranicznych gwiazd, które za swoje występy zgarnęły krocie (na przykład Jason Derulo, który tuż po koncercie w Zakopanem szybko usunął ze swoich social mediów wpis z zapowiedzią tego wydarzenia, zgarnąć mógł nawet 1,2 mln złotych). Teraz po wydarzeniu tym pozostały liczne nagrania i posty w social mediach, udostępniane przez organizatorów i widzów, a także... zdewastowane tereny w Zakopanem, na których odbywał się "Sylwester Marzeń".

Zobacz także: Znana polska pisarka śmiertelnie potrąciła człowieka. "Trzeba to odkupić i pójść naprzód"

Zdewastowany teren po "Sylwestrze Marzeń" TVP w Zakopanem

Wideo, jakie opublikował na swoich łamach "Tygodnik Podhalański" ukazuje smutny krajobraz, jaki pozostał po imprezie TVP. Teren Równi Krupowej w Zakopanem, która niedawno została wpisana do rejestru zabytków, jest wprost "przeorany" przez ciężki sprzęt, którym przywieziono m.in. elementy sceny. Co ważne, teren parku nie tak dawno przeszedł remont, na który przeznaczono środku unijne.

Dzień po sylwestrze wydawało się, że Równia Krupowa nie odniosła uszczerbku, ale wtedy jeszcze był śnieg. Jednak teraz widać, że te ciężkie samochody, które tu jeździły, pozostawiły po sobie w dużej części pobojowisko. Przypomnijmy, że Równia Krupowa była nie tak dawno, również dzięki pieniądzom unijnym, remontowana za kilka milionów złotych - rzeczywiście pięknie została wyremontowana (...). Teraz, po "Sylwestrze Marzeń" wygląda w wielu miejscach "średnio" (...). Zobaczymy za parę dni, jak będzie wyglądać ten teren, który znalazł się tuż pod sceną. W tej chwili scena w dużej części stoi, ale wydaje się, że również tam teren imprezy TVP został mocno zdewastowany - mówi autor nagrania.

Pod materiałem na YouTube pojawiają się różne komentarze. Zdaniem jednych nie ma co narzekać, bo wystarczy walec i posianie trawy, by teren wrócił do swojego stanu sprzed wydarzenia. Zdaniem innych TVP powinna zapłacić za zniszczenia. Jeszcze inni są zdania, że "coś za coś", bo sylwester Dwójki był wielką rozrywką, a przede wszystkim mógł ściągnąć turystów, którzy w lokalnej kasie pozostawili swoje pieniądze.

Krzysztof Jackowski
10 Zobacz galerię
fot. JAN BIELECKI/Dzien Dobry TVN/Ea