Zamknij

Telewizja Polska bez disco polo? Joanna Kurska miała protestować. Jest odpowiedź TVP

26.09.2022 09:54

Jacek Kurski przestał być prezesem Telewizji Publicznej, a wraz z końcem jego pracy na Woronicza muzyka disco polo miała zniknąć z ekranów widzów TVP. Joanna Kurska, która powróciła do pracy w telewizji, miała niewiele zrobić sobie z decyzji nowego prezesa.

Mateusz Matyszkowicz, Joanna i Jacek Kurscy
fot. Piotr Molecki/East News, Wojciech Strozyk/East News

Joanna Kurska powróciła do pracy w TVP, kiedy jej mąż przestał być prezesem Telewizji Polskiej i szybko otrzymała stanowisko szefowej „Pytania na śniadanie”. Na fotelu prezesa zasiadł z kolei Mateusz Matyszkowicz, który w przeciwieństwie do swojego poprzednika miał nie pałać miłością do rytmów disco polo. Z anteny nadawcy publicznego zniknąć miały największe gwiazdy muzyki tanecznej. Tak się jednak nie stało, a wszystko podobno za sprawą żony Jacka Kurskiego.

Zobacz także

Disco polo wraca do TVP za sprawą Joanny Kurskiej

Nowa szefowa „Pytania na śniadanie” ma decydujący wpływ na to, jakie treści pojawią się w programie śniadaniowym stacji. Być może dlatego w jednym z ostatnich wydań programu zorganizowano quiz wiedzy o disco polo, a na kanapach programu zasiedli Emila Sanecka z zespołu Daj to głośniej, Radek Liszewski z grupy Weekend oraz Jerzy Szuj z Jorrgus.

- Joanna Kurska nie chce selekcjonować widzów. Chce, żeby w jej programie też byli discopolowcy - powiedziała w rozmowie z Plejadą osoba związana z TVP, jasno dając do zrozumienia, że muzyka disco nie zniknie szybko z programów stacji.

Jak się okazuje, również nowy prezes miał nie wytrwać długo w swym postanowieniu ograniczenia występów gwiazd disco polo w Telewizji Polskiej. Mimo że zdecydował się wyeliminować muzyków disco z koncertu przygotowanego na otwarcie Mierzei Wiślanej i wstrzymał współpracę z dwoma reżyserami organizującymi wydarzenia tego typu, miał szybko zmienić zdanie. Niebawem w TVP widzowie zobaczą retransmisję koncertu "Roztańczony PGE Narodowy", na którym wystąpi między innymi Zenek Martyniuk oraz zespoły Weekend czy Piękni i Młodzi.

Aktualizacja:

Po publikacji tekstu Telewizja Polska przekazała redakcji RadioZET.pl swoje stanowisko w sprawie rzekomej rozbieżności zdań pracowników TVP dotyczącej obecności muzyki disco polo na antenie.

- Rejestracja przez TVP koncertu "Roztańczony Narodowy" w dniu 1 października br. nastąpi w wyniku decyzji Prezesa Mateusza Matyszkowicza podjętej 16 września. Audycja ta, zawierająca muzykę disco polo i pop, mieści się w zrównoważonej i różnorodnej ofercie programowej TVP, co stanowi podstawę misji publicznej i spotyka się z dużym zainteresowaniem widzów. Spekulacje na temat planów wykluczenia disco polo z oferty TVP są bezpodstawne. Dostosowanie repertuaru koncertu z dnia 17 września br. do charakteru uroczystości, nie stanowiło manifestu programowego, wynikało jedynie z potrzeby zrównoważenia oferty telewizji publicznej. Lifestylowa formuła audycji ,,PnŚ" powoduje, że informuje ona o wielu wydarzeniach muzycznych i kulturalnych, nie wyłączając z tego disco polo – czytamy w oświadczeniu.

TVP przekonuje, że nie chce dzielić Polaków ze względu na ich gust muzyczny.

- Telewizja Polska, zgodnie z decyzją Prezesa Zarządu, nie wyraża zgody na dzielenie społeczeństwa przez pryzmat gustów muzycznych w tym zainteresowania np. disco polo lub innymi gatunkami muzyki i twórczości.

loader
Jacek Kurski memy
10 Zobacz galerię
fot. Facebook/@Pic na wodę, fotomontaż