Obserwuj w Google News

Telekamery 2022: Cezary Żak zakpił z PiS. Widownia zamilkła

2 min. czytania
01.06.2022 11:03
Zareaguj Reakcja

Telekamery 2022 za nami. Nową kategorią na gali nagród „Tele Tygodnia” była m.in. statuetka dla Serialu 25-lecia. Wygrała produkcja doskonale znana Polakom: „Ranczo”. Na scenie pojawił się Cezary Żak, który wbił szpilę obecnie panującej władzy.

Cezary Żak
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Telekamery 2022 rozdane. Wśród laureatów znaleźli się m.in. Artur Żmijewski, Kinga Preis, Anita Werner, Dariusz Szpakowski, Wanda Traczyk-Stawska, Agnieszka Cegielska, Tadeusz Sznuk, Elżbieta Jaworowicz czy Zbigniew Buczkowski. Najlepszym programem rozrywkowym został „Rolnik szuka żony”, a nagroda dla Serialu 25-lecia powędrowała do „Rancza”. Słowa, które Cezary Żak powiedział ze sceny, sprawiły, że publika zamilkła.

Zobacz także:  Telekamery 2022 - WYNIKI. Kto otrzymał statuetkę? [LAUREACI, ZWYCIĘZCY, NOMINOWANI]

Telekamery 2022: Cezary Żak zakpił z PiS-u

Kiedy „Ranczo” zostało ogłoszone Serialem 25-lecia, na scenę weszli aktorzy znani z produkcji: Katarzyna Żak, Ilona Ostrowska i Cezary Żak. Aktor postanowił wykorzystać okazję do chwili przemówienia.

- Gdybyśmy kontynuowali dzisiaj „Ranczo”, a nie kręcimy już siedem lat, Andrzej Grębowicz - zresztą miał wielkie zamiłowanie do wątków politycznych - zacząłby 11. serię od słów: „Przez ostatnich siedem lat...”. Wszystkiego dobrego! - powiedział Cezary Żak.

Widownia zamilkła, a aktorzy zeszli ze sceny. Słowa Cezarego Żaka nawiązują do pamiętnych wypowiedzi Beaty Szydło, która to wytykała Platformie Obywatelskiej błędy, niedociągnięcia i kryzysy. Przemówienia zwykle zaczynała od słów: „Przez osiem ostatnich lat…”. Poza tym Prawo i Sprawiedliwość sprawuje władzę właśnie od siedmiu lat, do czego również nawiązał aktor.

Redakcja poleca

To nie było jedyne przemówienie, które rozniosło się echem w mediach. Wanda Traczyk-Stawka, uczestniczka Powstania Warszawskiego i członkini AK, odebrała statuetkę dla Człowieka Roku i ze sceny nawiązała do wojny w Ukrainie.

- Dzięki wam mogę powiedzieć to, co najważniejsze. Potrzebujemy w tej chwili w Polsce być razem i razem pomóc Ukrainie. Chciałabym wołać ze wszystkich sił: to nie tylko wojna z Ukrainą. To jest wojna, która niesie całemu światu niebezpieczeństwo. Wszystkie kraje demokratyczne, pomóżcie Ukrainie! Proszę. Pamiętajcie, jak my w powstaniu zostaliśmy opuszczeni. Pomóżmy Ukrainie, żeby się to nie powtórzyło! - mówiła.