Obserwuj w Google News

Tatiana Okupnik odważnie o problemach po ciąży. Zwierzyła się z intymnego problemu

Judyta Wanicka
2 min. czytania
27.04.2020 16:28
Zareaguj Reakcja

Tatiana Okupnik opowiedziała o problemach, z jakim zmagała się po porodzie. Wokalistka przyznała się do kłopotów z własną fizjologią. Wybawieniem okazała się operacja. 

Tatiana Okupnik
fot. Instagram:@tatianaokupnik

Tatiana Okupnik na jakiś czas zniknęła z show-biznesu, by całkowicie poświęcić się życiu rodzinnemu. Artystka wychowuje dwoje dzieci: 4-letnią Matyldę i 2-letniego Tymona. Niedawno wróciła na Instagram, by poruszyć ważny temat dotyczący zmian w ciele po ciąży. Okazuje się, że sama długo nie mogła przełamać wstydu i otwarcie mówić o swoich problemach. 

Tatiana Okupnik opowiedziała problemach po porodzie 

Była wokalistka Blue Cafe przyznała się, że po urodzeniu pierwszego dziecka borykała się z własną fizjologią. Miała jednak opory, by przyznać do tego innym matkom, a nawet lekarzowi.

Wiem, że nie ruszę jako kobieta, artystka, jako partnerka nie ruszę się, jeśli nie powiem tego na głos, bo muszę zwalczyć w sobie wstyd. Wstydziłam się swoich komplikacji poporodowych, bo przecież jestem wokalistką. […] Sama czasami nie pozwalałam sobie na słabości i ciągle ten perfekcjonizm głupi nie pozwalał mi się pokazać w tych słabszych momentach albo bagatelizowałam to, albo uciekałam od mówienia o trudnych tematach - wyznała w nagraniu. 

Okupnik w końcu głośno powiedziała o problemie dotykającym wiele kobiet po porodzie. Niestety w sferze publicznej uznawanym za tabu. 

Po pierwszym porodzie zauważyłam, że jest coś nie tak z takim tematem wstydliwym, a mianowicie z tematem defekacji, czyli mówiąc konkretnie, po prostu masz problem z załatwieniem się. Na początku nie wiesz, o co chodzi, może myślisz, że to po porodzie, że to tak początek, że wszystko do siebie dojdzie. Chodzisz do jednego lekarza, który był przy porodzie, a on mówi, że wszystko w porządku wszystko będzie dobrze, to kwestia kilku miesięcy. Potem dostajesz jakieś tabletki, serię tabletek, żeby defekacja przebiegała deliktnie - powiedziała. 

Tatiana Okupnik zdecydowała się na operację

Gdy dolegliwości nie ustawały, piosenkarka zdecydowała się na operację. Swoją historią chciała pomóc innym młodym mamom, które mają problemy po ciąży i uważają, że to z nimi jest coś nie tak. 

Widzicie? To jest coś normalnego, my codziennie chodzimy nawet kilka razy do toalety, a mam problem, żeby opowiedzieć to tak po prostu prosto z mostu, bo właściwie od pierwszego porodu do zeszłego roku do września, kiedy wreszcie zdecydowałam się na operacje, która była potrzebna. Nie mogłam się załatwiać - wyznała Okupnik. 

Miałam dookoła siebie dziewczyny, które wstydzą się tego, co się dzieje z ich ciałami, a tak naprawdę to przecież nie jest ich wina. One same sobie tego nie zrobiły tylko biologia, sytuacja, doświadczenie, zbieg różnych okoliczności. Jest to cholernie upokarzające, że pojawia się jakiś temat.  […] Każda ma swoją inną historię, którą musi przemielić - powiedziała na Instagramie. 

RadioZET.pl/jw