Obserwuj w Google News

Tatiana Okupnik o ciężkim porodzie: „Mięśnie zostały rozerwane, nagle wszystko wypada”

2 min. czytania
03.11.2022 13:24
Zareaguj Reakcja

Tatiana Okupnik postanowiła opowiedzieć o porodzie i komplikacjach poporodowych, których doświadczyła. Gwiazda zdecydowała się zdradzić dramatyczne szczegóły przyjścia na świat jej dziecka. Chce, by okres połogu i ciężkie porody przestały być tematem tabu.

tatiana-okupnik-mówi-o-ciężkiej-ciąży
fot. TRICOLORS/East News

Tatiana Okupnik niegdyś była jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek. Była wokalistka zespołu Blue Cafe wycofała się jednak z show-biznesu i poświęciła się życiu rodzinnemu. Teraz postanowiła opowiedzieć o ciężkim porodzie. Gwiazda nie lukrowała rzeczywistości i wprost powiedziała, z jakimi trudnościami musiała się zmagać po przyjściu na świat jej córki Matyldy.

Redakcja poleca

Tatiana Okupnik zdradza koszmar połogu. Gwiazda ma za sobą ciężki poród

Piosenkarka była gościnią podcastu Kamila Balei „Tato, no weź!”, a podczas rozmowy powróciła wspomnieniami na salę porodową. Gwiazda szczerze przyznała, że przyjście na świat jej dzieci wiązało się z licznymi komplikacjami.

- 33 godziny i 5 godzin parcia. Skończyło się cesarką w pełnej narkozie. Nie mogłam uczestniczyć nawet w przywitaniu Matyldy na świecie. Po porodzie okazało się, że są duże komplikacje poporodowe, których ja nie byłam świadoma. Myślałam, że to się wchłonie wszystko, a tu... d*pa, i to dosłownie - powiedziała rozbawiona Okupnik, dając słuchaczom do zrozumienia, że po czasie jest w stanie „żartować” z przykrej sytuacji.

Tatiana zdradziła, jak po porodzie zmieniło się jej ciało. Wspomniała też, jak przyjście na świat dziecka wpłynęło na jej życie seksualne.

- W trakcie porodu została mi przerwana cała tylna powięź pochwy, całe mięśnie zostały rozerwane - czyli nie możesz się wypróżniać, bo nie możesz przeć. (…) Nagle to wszystko ci, za przeproszeniem, wypada. Czułaś się fajnie i z twoim ciałem było wszystko ok (…) a nagle patrzysz na siebie i myślisz „masakra” - opowiadała poruszona Okupnik. Przyznała też, że jej intymna część ciała postarzała się nieadekwatnie do jej wieku. To sprawiło, że przestała czuć się seksownie i łaknąć seksu, na który i tak nie pozwoliłoby jej odmienione porodem ciało.

Zobacz także: Magda Stępień rozpłakała się nad grobem syna. Na ten widok odebrało jej mowę

Tatiana Okupnik krytykuje lekarzy i zachęca kobiety do badań

Piosenkarka szczerze opowiada o trudach porodu i opieki nad dziećmi, by pokazać innym matkom, że nie tylko one przeżywają „ciemne strony” macierzyństwa. Zachęca też, by kobiety nie wstydziły się prosić o pomoc, a gdy czują, że z ich ciałem dzieje się coś niedobrego, szukały dobrych specjalistów do skutku.

- Ratunek jest na NFZ, a często dziewczyny nawet o tym nie wiedzą. Idą do lekarza, lekarz patrzy i mówi: „Miała pani ciężki poród, taka karma” - bo tacy lekarze też istnieją - i one myślą wtedy: „Koniec, już nigdzie nie idę, bo się wstydzę po raz kolejny rozkładać te nogi” - skrytykowała pozbawionych empatii specjalistów i zaapelowała do wszystkich mam - Trzeba reagować szybko, większość tych problemów, to są problemy odwracalne.

Uważacie, że warto mówić głośno o trudnych doświadczeniach dotyczących macierzyństwa? Czy nadszedł czas, by odczarować tabu związane z połogiem i porodem?

Oglądaj