Obserwuj w Google News

TVP ocenzuruje tęczowy makijaż Roxie Węgiel. "Mógłby wywołać medialną burzę"

2 min. czytania
29.04.2021 17:16

Roxie Węgiel w nadchodzącym odcinku programu TVP "Dance Dance Dance" zatańczy do utworu Sii "The Gratest". Jak informuje "Pudelek", piosenkarka, aby jak najbardziej odwzorować teledysk, miała na twarzy tęczowy makijaż. Stacja podjęła decyzję o tym, by kolorowe kreski zostały ocenzurowane. Nie bez znaczenia jest, że utwór, do którego wystąpi Węgiel, zadedykowany został ofiarom zamachu w gejowskim klubie w Orlando.

Roksana Węgiel
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Roksana Węgiel, znana obecnie jako Roxie Węgiel, bierze udział w talent show dla gwiazd " Dance Dance Dance", które realizowane jest przez Telewizję Polską. Jak dowiedział się "Pudelek", w odcinku, który wyemitowany zostanie 8 maja, młoda artystka zatańczyć ma przy utworze, który jest hołdem dla ofiar ataku w gejowskim klubie w Orlando. W teledysku Sii do utworu "The Gratest" pojawiają się tęczowe elementy, których nie mogło zabraknąć w kreacji Roksany. Dopiero po nagraniu realizatorzy zorientowali się, jaką tematykę porusza piosenka. Tęczowy makijaż okazał się być już przesadą.

Zobacz także: Eurowizja 2021: Roksana Węgiel o Rafale Brzozowskim jako reprezentancie. "Współczuję mu"

Roksana Węgiel ocenzurowana w TVP. Nie spodobał się tęczowy makijaż

Jak informuje "Pudelek", powołując się na osobę z realizacji programu "Dance Dance Dance", charakteryzacja Roksany Węgiel nie spodobała się władzom stacji. W związku z tym osoby pracujące przy talent show otrzymać miały e-mailowe instrukcje, dotyczące "symboli, których w teledysku nie było".

"Jak wszyscy wiemy, Roksana w odcinku 7. tańczyła do piosenki "The Greatest". Zostało to zrealizowane tak, aby jak najwierniej oddać teledysk... Niektóre osoby z TVP dopatrzyły się jednak na twarzy Roksany symboli, których tam nie było. Przechodząc do meritum, jakiekolwiek zdjęcia z planu, gdzie Roksana występuje z kolorowymi paskami na twarzy, albo muszą być wyczyszczone zupełnie, albo też zmienione na szarobure" - cytuje "Pudelek".

Redakcja poleca

Serwis poprosił o komentarz rzecznika TVP. Oświadczenie, jakie trafiło do redakcji "Pudelka", brzmi następująco:

"Program "Dance Dance Dance" jest audycją o charakterze wyłącznie rozrywkowym, pozbawioną symboli, które mogą kojarzyć się z jakąkolwiek ideologią. Przedstawiciele TVP oraz firmy Rochstar - producenta wykonawczego - uznali, że stylizacja Roksany mogłaby wywołać niepotrzebną dla nieletniej osoby burzę medialną" - czytamy.

"Decyzję taką popierają przedstawiciele firmy Rochstar, zajmującej się realizacją programu: "Rochstar (...) stoi na stanowisku, że nie można włączać nieletnich wykonawców programu rozrywkowego w jakikolwiek spór światopoglądowy. Dlatego Rochstar uznał pomysł zmiany kolorów na twarzy wykonawczyni Roksany, które mogłyby wywołać niepotrzebną dla nieletniej osoby burzę medialną, za uzasadniony" - przekazała "Pudelkowi" Alicja Czarnecka-Suls, dyrektor zarządzająca firmy.

RadioZET.pl/AS