Zamknij

TVP komentuje słowa Wendzikowskiej o mobbingu. Atak na TVN? " Przyznaje się do winy"

03.10.2022 10:15

Telewizja Polska nie odmówiła sobie skomentowania sprawy Anny Wendzikowskiej, która zarzuciła TVN stosowanie mobbingu. TVP nawiązała do innych gwiazd konkurencyjnej stacji, Piotra Kraśko.

TVP / Anna Wendzikowska
fot. screen: YouTube tvnpl / Anna Wendzikowska

Anna Wendzikowska po 15 latach pracy w "Dzień Dobry TVN" pożegnała się ze śniadaniowym formatem. Choć na początku utrzymywała, że była to jej własna decyzja i szuka nowych zawodowych wyzwań, z czasem ujawniła, że jej współpraca z TVN nie układała się najlepiej. Teraz dziennikarka już otwarcie zarzuciła stacji stosowanie mobbingu. Miała być gnębiona i doznawać przemocy oraz poniżania, które doprowadziły jej do myśli samobójczych. Sama telewizja wydała oświadczenie w sprawie.

- Aniu, Twój wpis poruszył bardzo wiele osób. W redakcji DDTVN zdarzały się niestety zachowania, które nie powinny były mieć miejsca w dobrze zarządzanej, przyjaznej firmie, jaką chcemy, żeby był TVN. Po otrzymaniu Twojego listu wprowadziliśmy sporo zmian organizacyjnych i personalnych. Przytoczone przez Ciebie sytuacje nie powinny były się nigdy zdarzyć i zrobimy wszystko, żeby się nie powtórzyły - czytamy.

Aferę wokół TVN postanowiła skomentować Telewizja Polska. Jak nietrudno się domyśleć, TVP nie zostawiła na konkurencji suchej nitki.

TVP komentuje szokujące słowa Anny Wendzikowskiej. Telewizja Polska uderzyła w TVN

Nie jest tajemnicą, że Telewizja Polska i TVN to konkurenci nie tylko na rynku telewizyjnym. Stacje reprezentują odmienne podejście do sytuacji politycznej w naszym kraju i promują odmienne poglądy. Publiczna stacja nie powstrzymała się przed "wbiciem szpili" przeciwnikom w związku z postem opublikowanym przez Annę Wendzikowską.

- Przerywa milczenie i zapewne zdaje sobie sprawę z biegu wydarzeń i konsekwencji, bo pod nazwiskiem mówi otwarcie, że była ofiarą mobbingu - relacjonował w "Panoramie" znany z "Do Rzeczy" Karol Gac.

- Ci, którzy chcą Polakom kreować wizję świata i wyznaczać standardy, sami w najmniejszym stopniu nie czują się zobowiązani do ich przestrzegania - surowo ocenił publicysta Miłosz Manasterski.

TVP znana jest z "szerokiego" podejścia do wielu tematów, zarzuca się jej wręcz brak obiektywizmu i stronniczość. W nawiązaniu do słów Wendzikowskiej przypomniano sprawę Piotra Kraśko, który został skazany za prowadzenie pojazdu bez uprawnień i miał zalegać z podatkami, ale nie był zamieszany w żadną aferę mobbingową, więc niezbyt pasował do kontekstu materiału. W "Wiadomościach" poinformowano z kolei, że "stacja z Wiertniczej przyznaje się do winy i przeprasza". Pojawiły się głosy, że Telewizja Polska po raz kolejny podeszła do sprawy na tyle szeroko, by maksymalnie zdyskredytować konkurencyjną stację.