Obserwuj w Google News

TVN znów wbija szpilę TVP. Jacek Kurski będzie wściekły?

2 min. czytania
23.06.2022 14:10
Zareaguj Reakcja

TVN po raz kolejny bez ogródek wbiła szpilę TVP. I chociaż nie był to znany widzom rodzaj materiału, w którym pokazywane są najbardziej absurdalne fragmenty „Wiadomości” i innych programów informacyjnych, to Jacek Kurski może być wściekły. Jego stacja może poczuć się gorsza?

TVN znów wbija szpilę TVP. Jacek Kurski będzie wściekły?
fot. Screen

TVN w „Faktach” z 22 czerwca pod sam koniec lekko zadrwił z konkurencyjnej TVP. Anita Werner zapowiedziała materiał o World Media Festival, na którym twórcy filmowi telewizyjni otrzymują nagrody za najwyższe standardy produkcyjne. TVN zdobył aż 15 nagród. A TVP?

Zobacz także:  „Fakty” TVN ostro o polskim rządzie i propagandzie TVP. „Za to płacą podatnicy”

TVN wbija szpilę TVP

- W Hamburgu rozbiliśmy bank z nagrodami. Aż 15 nagród dla TVN Warner Bros. Discovery na World Media Festivals 2022 – zapowiedziała Anita Werner.

TVN zdobył osiem złotych oraz siedem srebrnych nagród. Michał Przedlacki zgarnął główną nagrodę w kategorii news za cykl reportaży „Pierwsza linia frontu” z objętej wojną Ukrainy oraz za materiały „Obrońcy Charkowa” i „Ucieczka z Irpienia”. Nagrodzone zostały też reportaże „Człowiek Kamińskiego i wielki przemyt” Jakuba Stachowiaka i Łukasza Frątczaka.

Dogłębne, szczegółowe i rzetelne reportaże mogą nawet wpłynąć na działania rządu. Praca Katarzyny Górniak i Magdaleny Łucyan „Taka twoja uroda” na temat endometriozy sprawiła, że Ministerstwo Zdrowia przepracowało i zaakceptowało zmianę procedur.

Redakcja poleca

Dziennikarz Jacek Tacik powiedział, że działania i zaangażowanie pracowników stacji wpływają na zaufanie widzów. Przedstawił też wyniki badań Instytutu Reutersa. TVN zajmuje drugie miejsce, a TVP jest daleko w tyle, żeby nie powiedzieć - na szarym końcu.

- Najchętniej wybieranym źródłem informacji w kategorii TV, radio, prasa jest TVN. W rankingu zaufania TVN jest na drugim miejscu, a na ostatnim telewizja państwowa – usłyszeli widzowie. Potem wypowiedziała się również Brygida Grysiak, zastępczyni redaktora naczelnego TVN24.

- To zaufanie jest jak barometr, bo ono daje nam pewność, że idziemy dobrą drogą. Nie tak jak komuś by się podobało albo jak ktoś by tego od nas oczekiwał, ale tak jak podpowiada nam nasza wolność i nasza niezależność - powiedziała.

Pasek TVP
10 Zobacz galerię
fot. TVP/Wiadomości/screen