Zamknij

TVN miażdży TVP. Pogrążyli „Wiadomości”, „Sprawę dla reportera” i pokazali szokujące kadry [WIDEO]

06.05.2022 12:48

TVN w niecałe pięć minut zmiażdżyło TVP. W „Faktach” pokazano urywki materiałów m.in. z „Wiadomości”, w których atakowana jest Unia Europejska czy Donald Tusk. Pod koniec materiału można było zobaczyć zwłoki cywilów zabitych w Ukrainie – powiązano to z katastrofą smoleńską i „przyjaźnią” polityka PO z Władimirem Putinem.

TVN
fot. screen Fakty TVN wyd. z dn. 5.05.2022

TVN nie pierwszy raz pokazuje zbitkę materiałów emitowanych w TVP. Zrobiono to już na przykład w lutym, tuż po proteście mediów. Po reportażu, ukazującym krytykę opozycji, TVP wyemitowała własny materiał, w których zarzuca się stacji TVN antyrządowe nastawienie. Nie zabrakło wytknięcia wielu wpadek. Z kolei po innej publikacji oskarżono „Fakty” o manipulację i sprzyjanie Donaldowi Tuskowi.

Zobacz także: Wpadka w „Faktach” TVN. Zza kulis padły niecenzuralne słowa [WIDEO]

TVN miażdży TVP ich własnymi materiałami

- Dla każdego szanującego się dziennikarza i obywatela to jest fatalna wiadomość. Kolejny raz Polska spadła w rankingu wolności prasy. Jesteśmy na 66. miejscu - najniższym w historii – tak Grzegorz Kajdanowicz zaczął czwartkowe wydanie „Faktów”.

Dziennikarz dodał, że za granicą nie bez powodu widać, że „władza w Polsce uczyniła z państwowych mediów tubę propagandową”. Przekazał również, że „atakuje niezależne media prywatne, a za pieniądze państwowej spółki przejęła lokalne gazety w całej Polsce”. Po tych słowach został wyemitowany reportaż Jakuba Sobieniowskiego.

Widzowie mogli usłyszeć, że prezentowane materiały są tylko „niewielką próbką przekazu rządowej telewizji w czasie inwazji na Ukrainę i tuż przed nią”. Na planszy można było zobaczyć kadry „Wiadomości” z szokującymi paskami oraz materiały TVP i TVP Info.

Następnie pokazano fragment „Sprawy dla reportera” z udziałem posłanki PiS. Był to reportaż na temat Ukrainki, która wyszła za Polaka i zdaniem bohatera za pomocą czarów chciała zmienić go w Ukraińca.

Potem „Fakty” pokazały materiały, w których uderza się w opozycję, w tym Rafała Trzaskowskiego, który nie przejmuje się śmieciami w stolicy i pojechał do USA, oraz Donalda Tuska, który ma być ściśle powiązany z Władimirem Putinem i Angelą Merkel. Widzowie TVN usłyszeli również krytykę Unii Europejskiej oraz opinię, że za wojną w Ukrainie stoją Niemcy.

Na sam koniec pokazano dość kontrowersyjny materiał TVP z Donaldem Tuskiem w roli głównej. Widać na nim zwłoki osób zamordowanych przez rosyjskich żołnierzy, a w tle puszczono wypowiedzi polityka PO o chęci robienia interesów z agresorem. Powiązano to z katastrofą Smoleńską i nie zabrakło przebitek z Donaldem Tuskiem witającym się z Władimirem Putinem.

loader
Pasek TVP
10 Zobacz galerię
fot. TVP/Wiadomości/screen