Zamknij

Szymon Hołownia boi się o swoją żonę. Urszula może dostać wezwanie na wojnę

Klaudia Bochenek
20.04.2022 15:50

Szymon Hołownia znany jest jako prezenter oraz polityk. Wiedzie szczęśliwe rodzinne życie – jest ojcem dwóch córek oraz mężem Urszuli. Ma jednak uzasadnione obawy o życie swojej ukochanej. Ta jest zawodowym żołnierzem oraz pilotem MIG-29. Martwi się, że w każdej chwili żona może dostać wezwanie na wojnę.

Szymon Hołownia Urszula Hołownia
fot. screen Instagram szymon.holownia

Wojna w Ukrainie trwa od niemal dwóch miesięcy. Sytuacja staje się jeszcze bardziej dramatyczna – Rosja nasiliła ataki na południu oraz wschodzie najechanego państwa. Najgorsza sytuacja jest w Mariupolu, gdzie zakłady Azowstal zostały niemal całkowicie zniszczone. Bunkry mogą pomieścić kilka tysięcy osób oraz przetrwać atak nuklearny. Ukraińscy żołnierze są przerażeni zmasowanym atakiem z lądu oraz z powietrza.

Zobacz także: Wojna na żywo – najnowsze informacje

Szymon Hołownia boi się o żonę. Może zostać wezwana na front

Szymon Hołownia poznał swoją żonę w 2014 roku. Nagrywał wtedy materiały dla „Mam talent”, a media społecznościowe połączyły ich na dobre. Już w 2016 roku wzięli ślub w Rzymie, który polityk bardzo często wspomina z rozrzewnieniem. Kiedy kandydował na prezydenta, okazało się, że ukochana Urszula jest zawodowym żołnierzem. Marzyła o tym od dziecka.

To jednak nie wszystko – Urszula Brzezińska-Hołownia jest także pilotem myśliwca MIG-29. Ukończyła Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie, a na specjalność wybrała pilot odrzutowca. Rodzinną sielankę zaburzyła wojna w Ukrainie. Szymon Hołownia jest zaniepokojony tym, co dzieje się za wschodnią granicą. Wiąże się to z tym, że Urszula może dostać wezwanie na front.

- Jasne, że nie chcę, by żona poszła na wojnę, ale nie mogę tego nie zakładać. Gdy ją poznałem, wiedziałem przecież, że jest żołnierzem. Ula jest kapitanem sił powietrznych, dowódcą klucza, ma ludzi pod sobą, ale i nad sobą, otrzymuje rozkaz i leci – opowiadał Szymon Hołownia dla „Wprost”.

Polityk ma więc uzasadnione obawy o swoją żonę. Wie, że musi się podporządkować rozkazom – zarówno ona, jak i jej wojskowi znajomi.

- Boję się o moją żonę. Podziwiam ją, jak i wszystkie jej koleżanki i kolegów, bo oni codziennie, nie w przenośni, nie zza mikrofonu, czy zza biurka, ale w polu, kładą na szali dla Polski swoje jedyne życie - mówił Szymon Hołownia.

RadioZET.pl/Wprost.pl

Te gwiazdy mogą pochwalić się gromadką dzieci
8 Zobacz galerię
fot. Instagram.com/ Izabella Łukomska-Pyżalska/ Katarzyna Bosacka/ Małgorzata Ostrowska- Królikowska