Obserwuj w Google News

Szokujący pasek w TVP Info. W tle molestowanie, mobbing i praca za seks [FOTO]

2 min. czytania
26.07.2022 16:55
Zareaguj Reakcja

Pasek, który ukazał się w TVP Info, zdezorientował widzów. Niektórzy zaczęli rozmyślać, co zdanie negatywnie odnoszące się do PO, ma do tematu reportażu. W końcu „połączono kropki” odnośnie „mobbingu, molestowaniu i pracy za seks” w wyżej wymienionej partii, a słowami dziennikarki.

TVP Info
fot. screen TVP Info VOD wyd. z dn. 25.07.2022

25 lipca TVP Info po godzinie 22:00 wyemitowała materiał, który okraszono dość dosadnym paskiem na dole ekranu: „Mobbing, molestowanie, praca za seks w Platformie Obywatelskiej?”. Mimo znaku zapytania na końcu zdania, widzowie nie doczekali się jasnej odpowiedzi. Jest jednak pewne wytłumaczenie.

Zobacz także:  Awantura w „Gościu Wiadomości” TVP. Wygarnął, co myśli o stacji. Zaskakujące zachowanie Holeckiej

Skandaliczny pasek w TVP Info

- Niemoralne propozycje, które otrzymały pracownice gorzowskiego WORD-u, mogą dotyczyć innych instytucji samorządowych regionu - informują dziennikarze „Gazety Lubuskiej”. Taką wiadomość dyrektor WORD-u miał przekazać ówczesnej pracownicy Magdalenie Szypiórkowskiej, która z kolei o sprawie poinformowała poseł Platformy Obywatelskiej, Krystynę Sipińską – zapowiedziała prezenterka TVP Info.

Chociaż do powiedzenia paru słów w reportażu zaproszono dziennikarza „Gazety Lubuskiej”, to nie padło z jego ust nic, co nawiązywałoby do treści kuriozalnego paska. Mężczyzna mówił, że zachowanie WORD-u jest nie do przyjęcia, zarówno jak „próby przekonania takiego rodzaju relacji”.

Redakcja poleca

Dziennikarz kontynuował – jego zdaniem w sprawę powinna zaangażować się prokuratura. Dyrektor WORD powinien zostać dokładnie przesłuchany i zdradzić śledczym, o jakie instytucje może chodzić. Nie wiadomo, jak szeroka jest skala problemu.

Jednak co wspólnego ma pasek w TVP Info do molestowania w placówce? Jak tłumaczy „Wirtualna Polska”, Magdalena Szypiórkowska to była pracownica gorzowskiego WORD-u – pracę straciła przez odrzucenie niemoralnej propozycji. Poza tym WORD-y podlegają marszałkowi województwa. Jaki jest wniosek?

TVP pasek
fot. screen TVP VOD wyd. z dn. 25.07.2022

Sprawa dzieje się w województwie lubuskim, gdzie marszałkiem jest Elżbieta Polak, związana z PO. W związku z tym TVP niejako wiąże molestowanie w WORD-ach z instytucjami powyżej. Oczywiście – wszystko ze znakiem zapytania.

W innym materiale na ten temat pokazano pasek z tytułem: „Politycy PO kryli molestowanie seksualne?”. Mówiono, że szef WORD-u był działaczem PO, a szefowie partii mogli wiedzieć o składaniu niemoralnych propozycji, jednak nikt nie kwapił się do pomocy zwolnionej kobiecie.

TVP pasek
fot. screen TVP VOD wyd. z dn. 25.07.2022

RadioZET.pl/Wirtualna Polska

Pasek TVP
10 Zobacz galerię
fot. TVP/Wiadomości/screen