Zamknij

Syn Andrzeja Seweryna też został aktorem. Przystojny Maximilien zagrał w kolejnym filmie [FOTO]

11.01.2022 16:57

Maximilien Seweryn poszedł w ślady ojca i też zajął się aktorstwem. Syn Andrzeja Seweryna i Francuzki Mireille Maalouf ma na koncie role w kilku kasowych hitach, a ostatnio zagrał w filmie o pożarze katedry Notre-Dame. To dobra okazja, by bliżej przyjrzeć się przystojnemu artyście. 

Andrzej Seweryn i syn Maximilien Seweryn
fot. Pawel Wodzynski/East News, Instagram:@maximilienseweryn

Andrzej Seweryn należy do czołówki najwybitniejszych polskich aktorów. Stworzył szereg kreacji filmowych m.in. w "Ziemi obiecanej", "Panu Tadeuszu", "Dyrygencie" i "Zemście" Andrzeja Wajdy oraz "Różyczce" Jana Kidawy-Błońskiego. Najbardziej jednak ceniony jest za dokonania w teatrze. W 1980 roku wyjechał do Francji, gdzie jako trzeci cudzoziemiec w historii został przyjęty do jednego z najbardziej prestiżowych teatrów na świecie - Comédie-Française.

Artysta związał się z Francją również prywatnie. Po małżeństwie z Krystyną Jandą, którego owocem jest córka Maria Seweryn, aktor związał się kolejno z Francuzkami Laurence Bourdil (ma z nią syna Yanna) i Mireille Maalouf. Ze związku z tą ostatnią urodził się syn, Maximilien Seweryn. Po latach mężczyzna zdecydował się pójść w ślady ojca i został aktorem.

Maximilien Seweryn robi karierę we Francji. Jak wygląda syn Andrzeja Seweryna?

Maxilimien Seweryn zagrał epizody w polskich produkcjach, m.in. "Zemście" Andrzeja Wajdy i teatrze telewizji "Antygona". Jednak przystojny artysta robi karierę głównie we Francji, gdzie udało mu się już zgrać w kilku kinowych hitach oraz serialach, m.in. w "Fearless", "Plebsie", "Wersalu. Prawie krwi", "Stacji Berlin" i "Valerianie. Mieście tysiąca kopuł".

W tym roku do kin wejdą dwie produkcje z udziałem młodego Seweryna: film "Emperor" w reżyserii Lee Tamahoriego i "Notre-Dame brûle" Jeana-Jacquesa Annauda, opowiadający o akcji ratowniczej w pożarze katedry Notre-Dame z 2019 roku. 

Poza aktorstwem Maximilien Seweryn udziela się w zespole rockowym Buffalo Clash, gdzie śpiewa i gra na gitarze. Jest też aktywnym użytkownikiem Instagrama.

Zobaczcie Maximilien prezentuje się na zdjęciach. Dostrzegacie podobieństwo do sławnego ojca?