Zamknij

Świat według Kiepskich: aktorzy nic nie wiedzieli o zakończeniu produkcji? "Nie było oficjalnej rozmowy"

03.06.2022 22:23

Polsat poinformował, że nie wyklucza zakończenia serialu "Świat według Kiepskich". Ekipa ma być niepocieszona tym faktem. Grająca żonę Mariana Paździocha Renata Pałys twierdzi, że aktorzy dowiedzieli się o planowanym końcu praktycznie z dnia na dzień. 

Świat według Kiepskich
fot. Natalia DOBRYSZYCKA/East News

"Świat według Kiepskich" jest jednym z najdłużej emitowanych polskich seriali. Produkcja o życiu rodziny bezrobotnego Ferdka Kiepskiego i jej sąsiadów od 1999 roku zdobyła rzesze wiernych widzów. Wiele powiedzonek głównych bohaterów weszło do języka potocznego, a sam serial, choć przez lata krytykowany za chamstwo i hołdowanie prymitywnym gustom, zyskał miano kultowego. 

Niestety z biegiem lat z sitcomu znikały kolejni uwielbiani bohaterowie, m.in. babka Kiepska (Krystyna Feldman), listonosz Edzio (Bohdan Smoleń), pan Borysek (Kazimierz Ostrowicz) czy Wiesława Malinowska (Zofia Czerwińska). Przed rokiem zmarły dwie kultowe postacie: Dariusz Gnatowski grający Arnolda Boczka oraz Ryszard Kotys, czyli serialowy Marian Paździoch. Mimo to Polsat zdecydował się kręcić nowe odcinki, ale dla widzów to już nie był ten sam serial. Nowe sezony "Kiepskich" krytykował nawet były scenarzysta

Świat według Kiepskich: Renata Pałys gorzko o zakończeniu serialu

Renata Pałys, czyli żona Mariana Paździocha, nie kryła smutku, gdy dowiedziała się o zakończeniu "Świata według Kiepskich". Jak wyznała w rozmowie z Plejadą, nikt ze stacji Polsat nie sygnalizował ekipie, że serial ma nie być kontynuowany.

Polsat długo mówił, że "Świat według Kiepskich" cały czas jest kręcony... Ale nigdy nie wiedzieliśmy, czy będzie kolejny sezon. Nie było oficjalnej rozmowy z aktorami, że to koniec "Kiepskich" - wyznała serialowa Helena.

Mimo to aktorka nie jest zaskoczona takim obrotem spraw. W końcu w serialu nie ma już dwóch kluczowych aktorów, bez których dalsza akcja nie ma sensu. 

Nie mieliśmy nawet okazji się pożegnać. Ale nie jest to dla mnie zaskoczenie. Zmarł Rysiek, zmarł Darek... Nie ma ich, smutne bardzo - skomentowała w Plejadzie Renata Pałys. 

loader