Zamknij

Super Express zdradza ostatnie chwile życia Pawła Królikowskiego. "Był w śpiączce przez miesiąc"

Judyta Wanicka
02.03.2020 12:46

Paweł Królikowski przebywał ostatni miesiąc w śpiączce farmakologicznej - podaje "Super Express". Tabloid dowiedział się, jak wyglądały ostatnie tygodnie życia aktora, który zmarł w zeszły czwartek po długiej chorobie neurologicznej.

Paweł Królikowski
fot. Justyna ROJEK/East News

Paweł Królikowski zmarł w zeszły czwartek, 27 lutego, po długiej chorobie neurologicznej. Aktor od 20 grudnia przebywał w jednym z warszawskich szpitali, gdzie przeszedł dwie operacje. Oficjalne przyczyny śmierci Pawła Królikowskiego nie zostały podane do wiadomości publicznej. Wiadomo jednak, że w 2015 roku gwiazdor "Rancza" przeszedł operację usunięcia tętniaka mózgu. Po rehabilitacji wrócił do pracy, lecz pod koniec ubiegłego roku znowu trafił na stół operacyjny. "Super Express" dowiedział się, co działo się z aktorem przez ostatni miesiąc. 

Paweł Królikowski w ostatnim wywiadzie przed śmiercią. Co powiedział o swojej chorobie?

Paweł Królikowski był w śpiączce farmakologicznej

Pod koniec stycznia Paweł Królikowski przeszedł drugą operację głowy, po której niespodziewanie pojawiły się komplikacje - podaje "Super Express". Aktor przebywał na oddziale intensywnej terapii. Tabloid dowiedział się, że po zabiegu lekarze wprowadzili go w śpiączkę farmakologiczną. Wybudzony został niedługo przed śmiercią. Pojawił się jednak poważny problem.

Okazało się, że nie był w stanie sam oddychać. Przy życiu podtrzymywał go specjalistyczny sprzęt – cytuje przyjaciela rodziny tabloid.

Bliscy cały czas mieli nadzieję, że stan wkrótce się unormuje. Niestety 27 lutego stało się najgorsze. Paweł Królikowski odszedł nad ranem. Przy jego łóżku czuwali członkowie rodziny, m.in. rodzice aktora - podaje "Super Express".

Ilona Ostrowska o pogrzebie Pawła Królikowskiego: "Chodźmy go pożegnać"

RadioZET.pl/jw