Obserwuj w Google News

Steven Seagal sieje propagandę w rosyjskiej telewizji. „Przeprowadziłem śledztwo”

2 min. czytania
13.08.2022 15:19
Zareaguj Reakcja

Steven Seagal w rosyjskiej telewizji propagandowej osłonił „prawdę” na temat agresji Rosji na Ukrainę. „Przeprowadziłem śledztwo”.

Seagal
fot. Instagram/@zelensky_official/@seagalofficial/

Steven Seagal już od lat jest oddanym zwolennikiem Putina. Przed laty popierał aneksję Krymu, potem uzyskał rosyjskie obywatelstwo. Po agresji Rosji na Ukrainę przekonywał, że to nie Putin winny jest wojnie, tylko ukraińscy naziści. Ostatnio aktor ogłosił, że zamierza nakręcić film o wojnie rosyjsko-ukraińskiej. Mówił o tym także w niedawnym programie rosyjskiego dziennikarza i propagandysty Władimira Sołowiowa. Stwierdził, że jest Rosjaninem i to w Rosji jest jego dom.

Zobacz także: Opozda kłamie i podrabia „dowody”? Królikowski odpiera zarzuty. „Jest mistrzynią Photoshopa”

Steven Seagal sieje propagandę w rosyjskiej telewizji. „Przeprowadziłem śledztwo”

W rozmowie z Sołowiowem Seagal przekonywał, że przeprowadził własne śledztwo na temat wojny Rosji z Ukrainą. Analizy doprowadziły go do wniosku, że 98 procent wiadomości, które publikowane są na temat sytuacji w Ukrainie, jest publikowane przez ludzi, który tam nigdy nie byli. Informacje przekazywane są wprost z farm trolli – zauważył aktor-karateka.

Gwiazdor przekonuje, że spotkał setki „ukraińskich nazistów”, którzy walczyli i szczycili się tym, że zabijali Rosjan. „Uwielbiamy zabijać ludzi” – mówili mu.

W swojej wypowiedzi Seagal odwołał się także do pamięci o Stepanie Banderze i podkreśla, że pamięć o nim i jego „dokonaniach” jest w ukraińskim narodzie wciąż silna.

Redakcja poleca

Powtarzam, Stepan Bandera to osoba, która wpłynęła na bardzo dużą część ukraińskiego społeczeństwa. Naziści nie opuścili Ukrainy od II wojny światowej – stwierdził.

W rozmowie Seagal powtórzył także prezentowany już przez siebie pogląd: to nie Rosja odpowiada za wojnę, tylko Ukraina oraz Zachód, który zbroił państwo, co prowadziło w Rosji do coraz większych niepokojów. Atak ze strony Putina został więc sprowokowany, a Rosja zdecydowała się na te działania ze względu na coraz większe poczucie zagrożenia.

Aktor podkreślił także, że wojna ustanie dopiero wtedy, kiedy Ukraina znów zacznie być krajem neutralnym.