Zamknij

Przypomnieli stare zdjęcie Andrzeja Dudy. Wiedzieliście, że w młodości miał takie hobby? [FOTO]

Judyta Wanicka
18.03.2022 14:50

Młody Andrzej Duda miał fryzurę à la Marek Mostowiak, uprawiał narciarstwo i lubił łowić ryby. W tym ostatnim odnosił nawet pewne sukcesy. W sieci przypomniano stare zdjęcie Andrzeja Dudy dumnie prezentującego swoje trofea.

Andrzej Duda
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Andrzej Duda urodził 16 maja 1972 roku w Krakowie, gdzie również upłynęła mu młodość. W latach szkolnych należał do harcerstwa, które - jak wielokrotnie podkreśłał - ukształtowało w nim postawę patriotyczną. 

Urzędujący prezydent przyszedł na świat w rodzinie z tradycjami akowskimi i powstańczymi. Jego rodzice byli wykładowcami na Akademii Górniczo-Hutniczej. On sam wybrał jednak studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 2005 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych. W czasie studiów był zapalonym narciarzem, m.in. starował w Akademickich Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim. Pasja do szusowania po stokach została mu do dziś, ale mało kto pamięta, co jeszcze pociągało młodego Andrzeja Dudę. W sieci przypomniano archiwalne zdjęcie prezydenta przypominające o jego drugiej wielkiej pasji. 

Zobacz także

Andrzej Duda na starym zdjęciu. Kiedyś prezydent łowił ryby 

Fotografia pochodzi z "Wiadomości Wędkarskich" z 1998 roku. Andrzej Duda dumnie prezentuje swoje zdobycze: dwa złowione w Dunajcu dorodne klenie.

Zdjęcie przypomniane przez Make Life Harder kilka lat temu pojawiło się na Twitterze za sprawą jednej z internautek. Zareagował na nie Andrzej Duda i wyjaśnił, z jakiego pisma pochodzi screen. 

Internauci już wtedy zwracali uwagę, że czasy się zmieniły i już nie wypada chwalić takim niehumanitarnym hobby.

Haha proszę takich zdjęć nie wyciągać. Teraz w modzie "złów i wypuść". Widok takich ryb może teraz tylko spowodować jakiś marsz - zażartował jeden z komentujących. 

Prezydent faktycznie już nie publikuje podobnych zdjęć i chyba na dobre skończył z wędkarstwem. Powspominać jednak nie zaszkodzi. 

krzysztof rutkowskiee
fot. Instastories:@make_life_harder

Jak wam się podobał "wędkarz" Andrzej Duda z fryzurą à la Marek Mostowiak?