Zamknij

Stanisław Oblolewicz z "Top Model" jest z Ukrainy. Pokazał ponure nagranie z ostrzeliwanego Hostomla [WIDEO]

25.02.2022 11:32

Stanisław Obolewicz zamieścił nagranie z ogarniętej wojną Ukrainy. Pochodzący z Doniecka finalista "Top Model 8" opublikował ponure wideo z Hostomla w obwodzie kijowskim, gdzie Rosjanie usiłują zająć tamtejsze lotnisko. 

Stanisław Obolewicz z "Top Model 8"
fot. Screen

Trwa atak Rosji na Ukrainę. Na wschodzie kraju toczą się ciężkie walki. Bombardowany jest Kijów, ale też inne duże ukraińskie miasta. Przebywa ofiar śmiertelnych, także wśród cywilów. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosił powszechną mobilizację. Nacierające wojska Putina spotykają się jednak z silnym oporem Ukraińców. Tak było m.in. w podkijowskim Hostomlu, gdzie Rosjanie próbują przejąć kontrolę nad międzynarodowym lotniskiem Antonow i z helikopterów ostrzeliwują miejscowość. Ukraińskie wojsko ogłosiło, że zestrzelono dwa rosyjskie maszyny. 

Stanisław Obolewicz z "Top Model" pokazał wideo z ostrzeliwanego Hostomla

Lokalni mieszkańcy publikują w sieci zdjęcia z okolic toczącej się walki. Nad miastem widać rozbłyski i kłębiący się dym. Nisko nad domami z hukiem przelatują kolejne śmigłowce - śwadkowie naliczyli już ponad 20 rosyjskich helikopterów. 

Wojnę na Ukrainie z ogromnym niepokojem obserwuje Stanisław Obolewicz. Finalista 8. edycji "Top Model" mieszka z bliskimi w Polsce, lecz jest w pochodzenia Ukraińcem. Jak wspominał w programie, kilka lat temu przeżył krwawą rebelię w Doniecku. Rodzina Staszka postanowiła schronić się przed niebezpieczeństwem w Polsce.

Pamiętam moment, jak zdecydowałem się przyjechać do Polski. Kończyłem studia, akurat w tym okresie zaczynały się te nasze konflikty w Doniecku. Kilka dni przed wyjazdem zaczęli tam strzelać, bombardować lotnisko. Bomba trafiła u mnie przed blokiem, pomyślałem, że to już jest tak naprawdę - wspominał finalista "Top Model".

Na Instastories Staszka pojawiło się przejmujące wideo unaoczniające aktualną sytuację w okolicach ostrzeliwanego Hostomla, gdzie mieszkańcy cały czas słyszą huk ogromnych helikopterów przelatujących tuż nad ich domami. Na nagraniu widać, jak filmujący mężczyźni nagle chowają się w popłochu, gdy nadlatuje potężny śmigłowiec, a dalej przy innej maszynie widać rozbłyskujący pocisk. 

Staszek, podobnie jak wiele innych gwiazd, przyłączył się do protestów wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę. Wśród jego relacji pojawiło się nagranie spod ukraińskiej ambasady, gdzie wczoraj mieszkańcy stolicy zgromadzili się w geście solidarności z Ukraińcami. 

Kurdej-Szatan ofiarą hejtu po okazaniu wsparcia Ukrainie. "Nie przestaniecie, nawet w takim momencie" [FOTO]

host3
fot. Instastories:@stannislaw_o
host1
fot. Instastories:@stannislaw_o
host2
fot. Instastories:@stannislaw_o
host4e
fot. Inststories:@stannislaw_o
loader
gwiazdy które działają charytatywnie
10 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS