Zamknij

Sprzęt od WOŚP pomógł synowi Danuty Holeckiej. Tak gwiazda TVP dziękowała Owsiakowi [WIDEO]

30.01.2022 15:39

Danuta Holecka dzisiaj jest jedną z twarzy TVP - stacji, której, mówiąc oględnie, nie po drodze jest z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Ale prezenterka nie zawsze była negatywnie nastawiona do inicjatywy Jerzego Owsiaka. Nawet wyznała na antenie, że sprzęt z serduszkiem pomógł jej synowi i podziękowała szefowi Orkiestry. 

Danuta Holecka
fot. Wojciech Olkusnik/East News

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz trzydziesty. Dzieło Jurka Owsiaka od lat zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla polskich szpitali, oddziałów ratunkowych i placówek specjalistycznej opieki. W tym roku zbiórka odbywa się pod hasłem "Przejrzyj na oczy" i nakierowana jest na poprawę standardów diagnostyki i leczenia wzroku u najmłodszych pacjentów. Planowany jest zakup aparatury, m.in. do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci. 

WOŚP 2022: Danuta Holecka była kiedyś zwolenniczką akcji Jurka Owsiaka

Sprzęt zakupiony przez Orkiestrę co roku pomaga tysiącom potrzebujących. Jak na ironię, udzielana jest nim pomoc także dzieciom osób, które inicjatywy Owsiaka nie popierają. Dzisiaj należy do nich m.in. Danuta Holecka. Główna prezenterka Wiadomości jest twarzą stacji, która nie tylko Orkiestry nie wspiera i krytykuje jej szefa, ale także cenzuruje materiały, gdzie widoczne jest serduszko WOŚP

Ale nie zawsze tak było. Telewizja Polska przez wiele lat transmitowała finały, co do dziś z rozrzewnieniem wspomina dawna prowadząca studio WOŚP, Agata Młynarska. O tamtym niezwykłym czasie przypomina też archiwalne nagranie rozmowy Danuty Holeckiej z Jerzym Owsiakiem na antenie TVP Info. Prezenterka z uznaniem wypowiadała się o działalności Orkiestry i wyznała, że jej synek korzystał z inkubatora z serduszkiem. 

- Jurku, sprzęt bardzo drogi, bo wstawiacie i urządzenia do rezonansu i do tomografii. Mój synek korzystał sam wiele lat temu z inkubatora dobrze wyposażonego, waszego - był z serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uratowaliście wiele ludzkich istnień. Dzięki temu, że mogła być dobra i szybka diagnoza, dzięki temu, że mógł być dobry inkubator czy pompa insulinowa. To musi być chyba ogromna satysfakcja - powiedziała przed 21. finałem WOŚP gwiazda TVP. 

- Nie narzekamy, nie bijemy piany, po prostu robimy swoje. Ludzie to dostrzegają i mówią "róbcie to najlepiej". Robimy to najlepiej, jak potrafimy i jak tylko możemy to zrobić - odparł Jerzy Owsiak.

- I róbcie to do końca świata i jeden dzień dłużej - podsumowała Holecka, a następnie przekazała na licytację WOŚP swój długopis.

Internauci odświeżyli wideo sprzed lat na Twitterze. My też je przypominamy. Tęsknicie za tamtymi czasami? 

loader
Paweł Kukiz Colin Farrel Paweł Wawrzecki
10 Zobacz galerię
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER, cats / Splash News/EAST NEWS, VIPHOTO/East News