Zamknij

Sławomir Świerzyński zadrwił z Kultu. Artyści disco polo komentują: "Przepraszamy za Bayer Full"

18.11.2020 16:02

Sławomir Świerzyński w ostatnim czasie wzbudził spore kontrowersje. Lider Bayer Full uderzył w zespół Kazika Staszewskiego, twierdząc, że nikt go nie kojarzy. Muzycy disco polo odcinają się od słów kolegi z branży.

Sławomir Świerzyński
fot. Piotr Fotek/REPORTER/East News

Sławomir Świerzyński, podobnie jak wielu innych znanych muzyków, miał dostać finansową pomoc od rządu w związku z częściowym zamrożeniem branży kulturalnej i rozrywkowej. Po tym, jak w sieci pojawiła się lista beneficjentów projektu oraz kwoty, które mieli otrzymać, rozpętała się prawdziwa burza. Część internautów zarzucała, że rząd powinien obecnie skupić się na walce z COVID-19 i trudnej sytuacji najbiedniejszych, a nie popularnych i rozchwytywanych gwiazd. Minister kultury Piotr Gliński w związku z medialną aferą wstrzymał dofinansowanie.

Wśród osób, które krytykowały muzyków sięgających po dotacje, był Kazik Staszewski. Lider grupy Kult nie rozumie, dlaczego w dobie ogromnego kryzysu rząd skupia się na majętnych i znanych artystach. Na tę wypowiedź zareagował jeden z potencjalnych beneficjentów dotacji, Sławomir Świerzyński. Lider Bayer Full dogryzł Kazikowi, twierdząc, że Kultu nikt nie słucha, a nawet nie kojarzy. Opinii Świerzyńskiego nie popierają inne gwiazdy branży disco polo.

Zobacz także: Doda stanęła w obronie artystów. Zabrała głos w sprawie dotacji. "Nie jesteśmy w Hollywood"

Sławomir Świerzyński uderzył w Kult. Muzycy disco polo odcinają się od jego słów

Muzycy disco polo skomentowali wypowiedź Sławomira Świerzyńskiego. Choć tworzą podobną muzykę, nie zgadzają się z jego opinią. W imieniu swoim i branży disco polo postanowili "przeprosić za Bayer Full".

- Chciałem tylko powiedzieć, żebyście sprawdzili fanpage zespołu Kult, który ma ponad 300 tysięcy obserwujących, z kolei Bayer Full - jedynie 15 tysięcy. Te liczby mówią same za siebie. Kultu słuchaliśmy, gdy byliśmy młodzi i nadal słuchamy i kupujemy nadal płyty. Ten lider i ten wokalista nie powinien się w ogóle wypowiadać w ich temacie i naszej branży. Trzeba przeprosić zespół Kult i inne zespoły - jeżeli on tego nie zrobi, to ja teraz mówię: Przepraszam - przekazał muzyk Łukasz Gesek.

- Chciałem tylko króciutko powiedzieć - przepraszam za Bayer Full - odniósł się do wypowiedzi Świerzyńskiego Marcin Niewiadomski z zespołu B-QLL.

- KULTura nie boli - dorzucił Bartek Padyasek z zespołu D-Bomb.

Co sądzicie o reakcji branży disco polo na słowa lidera Bayer Full?

loader