Zamknij

Slava Krasovska ze „Zniewolonej” została w Kijowie. „Najbardziej cenna jest amunicja”

Klaudia Bochenek
09.03.2022 11:43

Slava Krasovska jest znaną ukraińską aktorką urodzoną w Kijowie. Polscy widzowie doskonale znają ją z serialu „Zniewolona”, gdzie wcieliła się w rolę Haliny. Aktorka już wcześniej zarzekała się, że nie ma zamiaru wyjeżdżać z kraju i słowa dotrzymała. Teraz opowiada, co dzieje się w stolicy.

Slava Krasovska
fot. Screen Instagram slava_krasowska

Mijają dwa tygodnie, odkąd Rosja najechała Ukrainę. Straty w ludziach i sprzęcie są ogromne, jednak żołnierze, cywile oraz ochotnicy nie mają zamiaru się poddawać. Ukraińcy mogą liczyć na pomoc zachodnich krajów, a także na chętnych mężczyzn, którzy z własnej woli chcą dołączyć do legii cudzoziemskiej.

Zobacz także: Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Slava Krasovska została w Kijowie ogarniętym wojną. Zdradza, co dzieje się w stolicy

Aktorka serialu „Zniewolona” nie ma w planach uciekać z Kijowa. Slava Krasovska zapowiedziała, że Polskę odwiedzi tylko i wyłącznie w jednym wypadku – kiedy Ukraina wygra wojnę z Rosją.

Aktorka odniosła się również do spornej kwestii z ostatnich kilku dni. Mianowicie chodzi o zamknięcie nieba nad Ukrainą, o co apelował również prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski. Oznaczałoby to wtedy, że do konfliktu bezpośrednio włączy się NATO, co mogłoby wywołać jeszcze większą agresję ze strony Rosji.

- Największy nasz problem - to niebo, wszyscy nasi przedstawiciele krzyczą do świata, by zamknąć przestrzeń powietrzną, ale to jest bardzo trudne dla głów państw, by zdecydować się na ten krok, niestety – przyznała aktorka w rozmowie z „Super Expressem”.

Co dzieje się teraz w Kijowie? Slava Krasovska opowiada, że cenne jest wyposażenie militarne dla cywilów i żołnierzy. Otwarte są apteki i niektóre sklepy, jednak jedzenia jest coraz mniej.

- Z pomocy humanitarnej najbardziej cenna jest amunicja dla żołnierzy, kamizelki, hełmy i tak dalej. […] Pracują tylko placówki niezbędne do funkcjonowania ludzi. Apteki, które są czynne, mają duże kolejki. Sklepy również pracują. Dużo w nich mamy, ale produkty, jakich mało to chleb, mięso, mleko. Ale żyć można - tłumaczy Slava Krasovska.

Gwiazda „Zniewolonej” oczywiście zaznaczyła, że teatry są zamknięte, a plany filmowe odwołano. Wielu aktorów zdecydowało się iść na front. Slava Krasovska opiekuje się również rodzicami.

- W różnych dzielnicach Kijowa sytuacja jest inna. Tam, gdzie jestem, jest lepiej. Ale zabrałam rodziców z ich domu, bo tam było ciężko - mama spędzała każdą noc w schronie i widziała rakiety z własnego okna – opowiada. Podziękowała także Polakom za ogromną pomoc, tą humanitarną i tą na granicy polsko-ukraińskiej.

loader
Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official