Zamknij

Skandaliczny materiał „Wiadomości”. Na wizji posypały się wulgaryzmy. Wpłynęły skargi do KRRiT

20.07.2022 12:34

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły skargi na „Wiadomości”. TVP po raz kolejny wpakowała się w kłopoty? Chodzi o materiał, w którym nie wygłuszono przekleństw, a który wielokrotnie emitowano.

Wiadomości TVP
fot. screen Wiadomości TVP wyd. z dn. 17.07.2022

„Wiadomości” kilka dni temu nagłośniły sprawę ataku na operatora TVP oraz na pracowników ochrony budynku. Dwóch niezidentyfikowanych zachowywało się agresywnie wobec nich. Grozili pobiciem, jeden z nich napluł operatorowi w twarz, słychać też było wyzwiska: „Je*ać Telewizję Polską”. Materiał pokazywano w kilku programach TVP.

Zobacz także: Awantura w „Gościu Wiadomości” TVP. Wygarnął, co myśli o stacji. Zaskakujące zachowanie Holeckiej

Do KRRiT wpłynęły skargi na „Wiadomości” TVP

TVP przekazała, że jeden z agresorów przyznał się do winy tuż po zgłoszeniu się na policję. Już miał usłyszeć zarzuty – dotyczą znieważenia, kierowania gróźb karalnych oraz naruszenia nietykalności.

Materiał z zajścia zatytułowany „Silni ludzie PO zaatakowali TVP?” wyemitowano m.in. w „Wiadomościach”. Widzowie mogli być w niemałym szoku. W nagraniu wyciszono tylko niektóre części „rozmowy” między agresorami a operatorem. Przekleństwa nie zostały nawet „wypikane” – było je doskonale słychać.

- Wypie*dolić ci na łeb, cwe*u? No co? Taki byłeś ku*wa kozak, frajerze. [...] Dawaj, po psy dzwoń, cw*lu, ku*wo ty. No chodź, ku*wo, no chodź - groził agresor.

W materiałach wyemitowanych w TVP w niedzielę i poniedziałek widzowie doskonale słyszeli niecenzuralne słowa. W każdym z reportaży były powtarzane po pięć razy – i to w ciągu trzech minut. Dziennikarze TVP próbowali zajście połączyć z osobą… Donalda Tuska.

Redakcja portalu „wirtualnemedia.pl” zapytała Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, czy wpłynęły skargi dotyczące materiału emitowanego m.in. w „Wiadomościach”. Zarejestrowano dwa takie pisma.

- Na „Wiadomości” z 17 lipca wpłynęła jedna skarga, druga na „Wiadomości” z 18 lipca. Zarzuty dotyczą wyemitowania niewygłuszonych wulgaryzmów – powiedziała serwisowi Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

RadioZET.pl/Wirtulnemedia.pl

loader
Pasek TVP
10 Zobacz galerię
fot. TVP/Wiadomości/screen