Obserwuj w Google News

Skandal w rodzinie królewskiej. Książę zakochał się w bratowej. Królowa wymierzyła karę

2 min. czytania
08.10.2022 16:54
Zareaguj Reakcja

Królowa Danii, Małgorzata II, pozbawiła tytułów jej czworo wnucząt. Zapewniała, że zrobiła to dla ich dobra. Teraz media podają, że chciała ukarać ich ojca, księcia Joachima, który podrywał swoją bratową.

Małorzata II królowa Danii
fot. Screen YouTube (ITV News, 7NEWS Australia )

O królowej Małgorzacie II zrobiło się głośno, gdy nieoczekiwanie pozbawiła wnuków tytułów królewskich. Kontrowersyjną decyzję tłumaczyła troską o życie dzieci jej najmłodszego syna, Joachima. Posunięcie królowej miało sprawić, że jej wnuki będą mogły w większym stopniu kształtować własne życie, gdyż nie będą ich ograniczały zobowiązania reprezentacyjnych członków rodziny królewskiej. Prawda może być jednak inna. Czy decyzja królowej Małgorzaty II była karą wymierzoną najmłodszemu synowi?

Redakcja poleca

Książę Joachim zakochany w bratowej? Królowa nie mogła na to pozwolić

W rozmowie z serwisem "Ekstra Bladet" książę Joachim wyraził ogromny smutek związany z decyzją matki.

- Wszyscy jesteśmy bardzo smutni. Nigdy nie jest zabawnie patrzeć, jak twoje dzieci są krzywdzone. Zostali postawieni w sytuacji, której nie rozumieją – poinformował.

Królowa pozbawiła tytułów szlacheckich tylko dzieci Joachima. Ich kuzyni, dzieci starszego z braci, Fryderyka, nie musiały mierzyć się z sytuacją utraty królewskiej pozycji. To zrodziło wiele plotek, dotyczących rzeczywistych powodów, którymi kierowała się królowa. Według hiszpańskiego magazynu "Vanitatis El Confidencial" i szwedzkiej gazety "Svensk Damtidning" monarchini postanowiła w ten sposób ukarać księcia Joachima, który podczas jednej z rodzinnych uroczystości pijany próbował pocałować żonę brata, Marię Donaldson.

Informatorzy podają, że „starał się przycisnąć swoje usta do ust bratowej”. Na szczęście udało jej się wyrwać z uścisku natarczywego księcia. Sytuacja wywołała skandal, tym bardziej że całe zajście miała widzieć żona księcia Joachima. Królowa nie miała więc wyboru i dała synowi nauczkę. Uważacie, że postąpiła słusznie, odbierając tytuły jego dzieciom?

Rodzina królewska
9 Zobacz galerię
fot. REX FEATURESEAST NEWS