Obserwuj w Google News

Skandal w „Dzień dobry TVN”. Anna Kalczyńska w ogniu krytyki. „Was już zupełnie pogrzało?”

3 min. czytania
17.06.2022 08:48
Zareaguj Reakcja

O skandalu w „Dzień dobry TVN” rozpisują się wszystkie polskie media. Poszło o wypowiedź Anny Kalczyńskiej, która w krytyczny sposób odniosła się do rodzicielskiego kryzysu Ekskluzywnego Menela. Jest ojcem dwójki dzieci i przyznał, że jest po prostu zmęczony. Te słowa nie umknęły uwadze dziennikarki.

Dzień dobry TVN
fot. screen Dzień dobry TVN z dn. 14.06.2022

W jednym z wydań „Dzień dobry TVN” poruszono wypowiedź Kamila Pawelskiego, znanego jako Ekskluzywny Menel. Wyznał na Instagramie: „Ku*wa, jestem zmęczony. Jestem naprawdę zmęczony, a to dopiero początek. To jest najgorsze”. Opiekuje się czteroletnim synem oraz roczną córką. Kiedy jego przypadek zaczęto omawiać na antenie TVN, Anna Kalczyńska niejako umniejszyła jego kryzysowi i zmęczeniu.

Zobacz także:  Anna Kalczyńska w ogniu krytyki. Martwi się inflacją w butach za kilka tysięcy? "Ty pusta kobieto" [FOTO]

Dzień dobry TVN: Anna Kalczyńska wyśmiała Ekskluzywnego Menela

- Kamil, ja cię zapraszam do mojego brata. On ma czworo dzieci, są w trakcie przeprowadzki, Filip pracuje non stop. Może zmienisz troszeczkę punkt widzenia – powiedziała na wizji Anna Kalczyńska.

Ekskluzywny Menel odniósł się do tych słów na Instagramie. W swoim wpisie nawiązał do niedawnej afery, kiedy to Anna Wendzikowska skomentowała wzrost Toma Cruise’a i uznała, że w jej mniemaniu niewysoki mężczyzna nie jest przystojny.

- Ja nie wiem, co się z tymi dziennikarkami ostatnio dzieje. Najpierw jedna klasyfikuje kolesi wedle wzrostu, teraz kolejna uzurpuje sobie prawo do definiowania, czy mężczyzna ma prawo czuć się zmęczony wychowywaniem swoich dzieci. Was, Drogie Panie, to już zupełnie pogrzało? To jest jakiś konkurs na ambasadorstwo w toksycznej kobiecości? - napisał Kamil Pawelski.

Ekskluzywny Menel wyznał, że przeżywa ciężki okres. Dwa miesiące temu pożegnał swojego tatę, na głowie miał formalności związane z kupnem domu, przeprowadzę, a teraz czeka go remont. Wspólnie z partnerką zdecydowali, że to on będzie głównie zajmować się domem, a także małą agroturystyką. Żona zaczęła „dynamicznie” realizować się na rynku pracy.

- Bo czy my w końcu możemy przestać licytować się, kto ma prawo na zmęczenie, kto ma prawo do depresji, kto ma prawo do mówienia, że nie daje rady itd. i czy to prawo po równi należy się tak dla kobiet, jak i dla mężczyzn? Czy to odklejenie się pani Kalczyńskiej to kwestia tego, że będąc dziennikarką śniadaniową, obraca się głównie w tematach jajecznicy i trendach na najbliższe lato? Stąd jak nagle pojawia się temat o męskim zmęczeniu i frustracji bycia ojcem, to pani Kalczyńska wjeżdża na białym koniu ze swoim veto „Co ty Menel wiesz o zmęczeniu?” - grzmiał Ekskluzywny Menel.

Ekskluzywny Menel następnie przyznał, że stoi na stanowisku, iż „głupota jest gorsza od ignorancji”. I chociaż nie posądza Anny Kalczyńskiej o to pierwsze, to o ignorancję już tak. Jego zdaniem koleżanka, która zaczęła mówić o nim w studiu, wykazała się „większym poczuciem społecznej odpowiedzialności, decydując się na poruszenie tematu męskiej frustracji i zmęczeniu w rodzicielstwie”.

Redakcja poleca

Zauważył, że jeśli chodzi o temat dzieci, to wszystko, co z nimi związane, „dotyczy tylko kobiet”. Zazwyczaj narzeka się, że mężczyźni nie chcą się zajmować maluchami, a odpowiedzialność często kończy się na spłodzeniu potomka i jego późniejszym utrzymywaniu.

Wspomniał również, że chce burzyć stereotypy dotyczące ojcostwa. Jako osoba znana w świecie internetu niejednokrotnie poruszał trudne tematy i przełamywał tabu – tak było, kiedy mówił o swojej depresji, a także o zabiegu wazektomii.

- Chciałbym tylko przypomnieć, szanowna Pani Kalczyńska, że jesteśmy w czołówce krajów UE jeżeli chodzi o ilość samobójstw wśród mężczyzn. Oczywiście składa się na nie wiele czynników, niemniej odbieranie nam, mężczyznom, prawa do mówienia o naszych frustracjach, zmęczeniu, problemach natury psychologicznej, w mojej ocenie, jest jednym z głównych czynników wpływających na takie, a nie inne statystyki – czytamy.

- Pani idiotyczna postawa sprzed kilku dni to jak splunięcie na każdego mężczyznę, który decyduje się na zaangażowanie w wychowywanie swoich dzieci i idącą za tym frustrację, demotywację i ZMĘCZENIE! A szczytem hipokryzji jest dla mnie Pani post sprzed kilku dni na Pani IG, na którym pozując ze swoimi dziećmi, łączy się Pani z matkami, które dzieci mieć nie mogą, z tymi, które te dzieci straciły, tymi, które żyją obecnie w strachu – wyliczał Ekskluzywny Menel.

Te gwiazdy mogą pochwalić się gromadką dzieci
8 Zobacz galerię
fot. Instagram.com/ Izabella Łukomska-Pyżalska/ Katarzyna Bosacka/ Małgorzata Ostrowska- Królikowska