Zamknij

Skandal na grobie Pawła Królikowskiego i innych mogiłach artystów. Doszło do profanacji?

10.05.2022 16:59

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku w wieku 58 lat. Został pochowany w Alei Zasłużonych na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Niedawno na grobie aktora, a także na mogiłach innych polskich artystów znaleziono kartki z oburzającą treścią. „Super Express” opublikował ich treść.

Paweł Królikowski
fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/East News, Pawel Wodzynski/East News

Jak podaje „Super Express” na grobach Pawła Królikowskiego, Emila Karewicza, Ireny Szewińskiej oraz Aliny Janowskiej i jej męża, Wojciecha Zabłockiego, pojawiły się kartki z szokującymi napisami. Znaleziono je również na grobie osobistego lekarza Lecha Kaczyńskiego – Wojciecha Lubińskiego oraz pod pomnikiem smoleńskim na Powązkach. Nie wiadomo, kto zostawił kawałki papieru, których treść ma głosić „prawdę” na temat „zbrodni smoleńskiej”.

Zobacz także: Antoni Królikowski pokazał, jak wygląda grób Pawła Królikowskiego. "Zapisany w sercach" [ FOTO]

Grób Pawła Królikowskiego został sprofanowany?

Aktor zmarł na skutek długiej choroby neurologicznej. Przed śmiercią przez dwa miesiące przebywał w szpitalu po usunięciu krwiaka pooperacyjnego. Potem jego stan nie rokował zbyt dobrze, złapał też infekcję wirusową. Pogrzeb Pawła Królikowskiego odbył się 5 marca 2020 roku, a 1,5 roku później na mogile stanął charakterystyczny pomnik z białego marmuru. To na nim znaleziono skrawki papieru.

Dziennikarz „Super Expressu” zauważył kartki na kilku grobach i ostatecznie wyrzucił je do kosza. Wcześniej Maciej Gąsiorowski zrobił im zdjęcia. Komuś bardzo zależało, aby pokazać, że katastrofa smoleńska była zaplanowana przez polskich polityków.

- 10 kwietnia 2010 roku nad Smoleńskiem to zaplanowana zbrodnia bez kary, męczennicy zza grobów wołają o prawdę i karę – brzmi napis na kartce.

- Męczennicy wylali morze krwi, a morze łez popłynęło od najbliższych Polaków w ciągu 8 lat. Niestety są idioci i kanalie, które nadal powielają ohydne kłamstwa i szyderstwa – czytamy na kolejnym kawałku papieru.

- 1940 r. - ludobójstwo w Katyniu, Miednoje, Twerze. 2010 r. - ludobójstwo nad Smoleńskiem, zdrajcy -bestie. […] B. Szczynukowycz vel. Komorowski, […] kanalie Sikorski, Kopacz, […] Klich, Janicki, Parulski, bandyci, szydercy. Zasługują na największy wymiar kary. Trybunał i szubienica na placu Defilad – brzmi napis na karce częściowo zasłoniętej przez znicz.

Na razie nie wiadomo, przez jak długi czas kartki leżały na grobach zmarłych artystów. Nie wiadomo również, kto mógł je na nich umieścić. Miejmy nadzieję, że podobne incydenty się nie powtórzą.

RadioZET.pl/Se.pl