Obserwuj w Google News

Sharon Stone szczerze o poronieniach. Straciła dziewięć ciąż. „To nie drobnostka”

2 min. czytania
24.06.2022 22:12

Sharon Stone opublikowała w mediach społecznościowych bardzo szczery i osobisty wpis. Aktorka przyznała, że straciła dziewięć ciąż. Kilka lat temu wyznała, że w latach 90. poroniła trzykrotnie.

Sharon Stone
fot. Piovanotto Marco/ABACA/Abaca/East News

Sharon Stone, gwiazda takich produkcji jak „Nagi instynkt”, „Kobieta-Kot” czy „Kasyno”, jest dziś matką trzech adoptowanych synów: Quinna, Lairda i Roana. Aktorka kilka lat temu dla magazynu „Extra” wyznała, że trzykrotnie, będąc w szóstym miesiącu ciąży, poroniła. Osobisty dramat dział się pod koniec lat 90. W dodatku w swojej biografii przyznała się też do dokonania aborcji. Miała wtedy 18 lat.

Zobacz także:  Izabela Janachowska poruszyła wyznaniem o poronieniu. "Długo nie mogłam dojść do siebie"

Sharon Stone dziewięciokrotnie poroniła

Aktorka zamieściła osobisty komentarz na Instagramie pod postem magazynu „People”. Wpis dotyczył tancerki, Pety Murgatroyd. Ta z kolei wyznała, że poroniła trzykrotnie w ciągu dwóch lat.

- My, kobiety, nie mamy gdzie mówić o tym, jak głęboka to strata. Straciłam dziewięcioro dzieci, tracąc ciąże. To nie drobnostka, ani fizycznie, ani emocjonalnie, ale sprawiono byśmy czuły, że to jest coś, z czym trzeba poradzić sobie samotnie i w ukryciu, z pewnego rodzaju poczuciem porażki. Zamiast otrzymywać tak potrzebne wsparcie i empatię – napisała Sharon Stone.

Sharon Stone poronienia
fot. screen Instagram people

- Podejście do zdrowia i dobrego samopoczucia kobiet pozostawione pod opieką opartą na męskiej ideologii stało się co najmniej niedbałe, a w rzeczywistości ignoranckie i brutalnie opresyjne – czytamy dalej w komentarzu aktorki.

Redakcja poleca

Sharon Stone radziła się lekarzy, co może być przyczyną jej poronień. Wpływ mógł mieć toczeń, ale nie tylko. 64-letnia aktorka cierpi na endometriozę – naukowcy z Aberdeen Royal Infirmary udowodnili, że pacjentki z tym schorzeniem liczą się z o 76% większym ryzykiem wcześniejszego poronienia niż zdrowe kobiety.

gwiazdy, które poroniły
12 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS