Zamknij

Sebastian Wątroba o wpisie Wendzikowskiej. Gwiazdor "W11" potwierdza mobbing w TVN? "Oczyścić to bagno"

03.10.2022 08:15

Sebastian Wątroba znany z serialu "W11" skomentował słowa Anny Wendzikowskiej, która zarzuca telewizji TVN mobbing. Aktor przyznał rację dziennikarce i zaapelował do pracowników stacji o ujawnienie rzekomych nadużyć.

Sebastian Wątroba / Anna Wendzikowska
fot. screen: Instagram @seba.watroba / YouTube Jastrząb Post

Anna Wendzikowska wywołała w mediach prawdziwą burzę oskarżeniami pod adresem byłych pracodawców. Znana z "Dzień Dobry TVN" dziennikarka filmowa pożegnała się ze śniadaniowym programem po 15 latach, a teraz otworzyła na temat rzekomego mobbingu. W obszernym wpisie poinformowała, że miała doświadczać przemocy, gnębienia i poniżania, które doprowadzić ją miały do myśli samobójczych. Stacja TVN opublikowała odpowiedź na oświadczenie Wendzikowskiej. Sprawę postanowił skomentować inny były gwiazdor stacji, znany z serialu "W11 - Wydział Śledczy" Sebastian Wątroba.

Mobbing w TVN to fakt? Sebastian Wątroba z "W11" skomentował słowa Wendzikowskiej

Sebastian Wątroba występował w serialu emitowanym na antenie TVN w latach 2004-2014. W 2021 razem z innymi aktorami domagał się od stacji 17 milionów zaległych tantiem. Za pośrednictwem mediów społecznościowych potwierdził rzekome nadużycia, o których wspominała w swoim wpisie Anna Wendzikowska.

- Jest to już kolejny i nie ostatni przykład ohydnych i podwójnych standardów praktykowanych w tej "walczącej o praworządność i kierującej się najwyższymi standardami" telewizji (...) Łamanie na gigantyczną skalę prawa pracy, o którym informuje Kamil Różalski i jego koledzy, okradanie na gigantyczną skalę z tantiem aktorów (...)  Dziękuję Anna Wendzikowska, że opowiedziałaś o Twoim przypadku, bo może to pozwoli innym, którzy doznali podobnego traktowania w TVN przełamać lęk i opowiedzieć o tym głośno! - w gorzkich słowach skomentował.

Wątroba zaapelował także do pracowników TVN o ujawnienie rzekomych nadużyć, do jakich dochodzić ma w ich miejscu pracy.

- Może czas oczyścić to bagno!!! Szanowni dziennikarze telewizji TVN boicie się pokazać prawdę o tym co dzieje się w Waszej telewizji. Zapytajcie mnie, moje koleżanki i kolegów z serialu "W11", chętnie Wam o tym opowiemy. Chętnie opowiemy jak zostaliśmy potraktowani przez Dyrektora Potasza i inne osoby z produkcji. Porozmawiajcie z Kamilem Różalskim i jego kolegami, on opowie Wam, jak w Waszej telewizji łamane jest prawo pracy. Macie na tyle odwagi, jesteście na tyle rzetelni, uczciwi??? Na pewno słyszeliście o tych przypadkach i co? Dość tego! - podsumował.