Zamknij

Sanatorium miłości: Walentyna wydała książkę. Pisze o Rosjanach i traumach z dzieciństwa

Klaudia Bochenek
20.04.2022 13:01

Walentyna z „Sanatorium miłości” wydała książkę. Uczestniczka pierwszej edycji postanowiła opowiedzieć swoją historię. Widzowie programu TVP doskonale wiedzą, że bohaterowie często otwierają się przed kamerami i zwierzają się z osobistych krzywd i przeżyć. Walentyna jeszcze podczas pierwszego sezonu wyznała, że jej mama została zesłana na Syberię. Temat pociągnęła w swojej książce.

Walentyna Kozioł Sanatorium miłości
fot. Mateusz Jagielski/East News

Walentyna z „Sanatorium miłości” wydała książkę pod tytułem „Z ziemi nieludzkiej do Polski”. Dzieli się w niej wspomnieniami, które wryły jej się w pamięć już jako kilkulatce. Informacja o książce pojawiła się na Facebooku Joanny Kek. Dzieło można nabyć z dedykacją uczestniczki show TVP.

Zobacz także: Sanatorium Miłości: romans Walentyny z bratem Maryli Rodowicz bez happy endu. Rozstaną się?

Sanatorium miłości: Walentyna wydała książkę. Rozlicza się z traumami dzieciństwa

Walentyna z „Sanatorium miłości” postanowiła rozliczyć się z przeszłością i opisać wszystko, co ją spotkało. Nie unikała trudnych tematów. Fani mogą być w szoku.

- Została sama z trojgiem rodzeństwa, a Rosjanie byli obrzydliwi, gwałcili i bili kobiety. Musiała wyjść za mąż za Rosjanina, miała poczucie bezpieczeństwa, że już nikt jej nie dotknie – tak o swojej mamie opowiadała Walentyna w pierwszym sezonie „Sanatorium miłości”.

Pisanie książki zajęło jej dwa lata. Ma być to forma terapii oraz złożenie hołdu mamie przez autorkę. Zanim wydała swoje pierwsze dzieło, wspominała, że długo wstydziła się tego, jak skromnie żyła wraz z rodziną oraz chodzenia głodnym. Po udziale w „Sanatorium miłości” nabrała do siebie szacunku i dojrzała, aby podzielić się swoimi przeżyciami z szerszą grupą odbiorców.

Książka Walentyny Kozioł jest już do kupienia. Na Facebooku Joanny Kek pojawiło się zdjęcie okładki oraz zachęcający opis. Cena również jest atrakcyjna – wynosi 19,99 zł.

- Kiedy niebo wszędzie wygląda tak samo, wszędzie tak samo ktoś umiera, a ktoś się rodzi, ktoś płacze, a ktoś się raduje... Pozorność słów „tak samo” - wykreowana przez okrutny los. Pragnienie życia, normalności, dni bez bólu i głodu, walka o lepsze jutro- godne życie- oto całe dzieciństwo autorki książki „Z ziemi nieludzkiej do Polski” - Walentyny Kozioł. Uczestniczka pierwszej edycji programu „Sanatorium Miłości” postanowiła spróbować rozprawić się z traumą dzieciństwa, przekazując czytelnikowi swoje świadectwo życia na syberyjskim stepie. Książka jest plastrem na zranioną duszę, wspomnieniami, żywą historią, prawdą, ale też przesłaniem. Póki walczysz o życie- żyjesz. Póki wierzysz- będzie tylko piękniej!” - czytamy.

Z tyłu książki można przeczytać, że „wspomnienia z Nieludzkiej Ziemi nie są przegadane, dlatego są wstrząsające”. Autorce udało się wrócić do kraju dopiero po siedemnastu latach. W opisie wspomniany jest obraz dzieci, które zbierały krowie łajno na opał. Sądziły, że tak ma wyglądać ich życie – dopiero po zmianie otoczenia miały wrażenie, że są „w niebie”.

Polskie gwiazdy
10 Zobacz galerię
fot. East NEWS