Zamknij

Ryszard Makowski krytykuje Neo-Nówkę za skecz „Wigilia 2022”. „Oplucie PiS to szczyt ich możliwości”

11.08.2022 17:07

Ryszard Makowski, satyryk, były członek kabaretu OTTO, skrytykował Neo-Nówkę za skecz „Wigilia 2022”. Zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym przekonuje, że "oplucie PiS jest szczytem możliwości" rzeczonych kabareciarzy.

Makowski
fot. Twitter/@RychoM/screen/YouTube/Neonówka/screen

Skecz kabaretu Neo-Nówka zatytułowany „Wigilia 2022”, który trupa zaprezentowała na festiwalu w Koszalinie, spotkał się z mieszanym przyjęciem zarówno zwolenników PiS, jak i opozycji. Choć kabareciarze przekonywali, że ich skecz opowiada o podziałach między ludźmi, jakie wywołuje polityka, to jednak przez wielu widzów został on odebrany jako atak na ekipę rządzącą. Nic dziwnego, bo wypunktowano w nim wiele przewinień obecnego obozu władzy.

Jesteś taki pożyteczny idiota. Oni ciebie w ciula robią, a ty się po prostu dajesz. A oni się bawią! Kasę wywalają na lewo. 70 mln wywalili na wybory kopertowe. 2 mld idzie na tępą propagandę w TVP. Do tego Ostrołęka, CPK, Turów i inne przewałki. Wiesz, ile za te miliony można byłoby dzieci wyleczyć? A my jak te łosie zbieramy na akcjach charytatywnych, a rząd ma to wszystko w d*pie – można było usłyszeć.

Zobacz także: Kinga Rusin o katastrofie ekologicznej na Odrze. Uderza w rząd: „To ZBRODNIA!”

Na skecz Neo-Nówki reagowali w mediach społecznościowych także przedstawiciele ekipy rządzącej oraz zwolennicy PiS. Przeciwnicy partii Kaczyńskiego podkreślali z kolei, że to absurdalne, by władza zajmowała się kabaretami.

W efekcie tego zamieszania Neo-Nówka dostała nawet zaproszenie od Jurka Owsiaka na Pol’and’Rock, gdzie spotkała się z gorącym przyjęciem publiczności.

Zdawało się, że temat już ucichł, ale w mediach społecznościowych głos zabrać postanowił były satyryk, związany wcześniej z kabaretem OTTO, piosenkarz i dziennikarz – Ryszard Makowski.

Ryszard Makowski krytykuje Neo-Nówkę za skecz „Wigilia 2022”. „Oplucie PiS to szczyt ich możliwości”

Na swoim Twitterze zamieścił wpis, w którym przekonuje, że cieszy się z zamieszania wywołanego przez Neo-Nówkę, a reakcję zwolenników opozycji nazywa „euforią lemingozy”. Tych, którym skecz się spodobał nazywa prostakami, a komikom z rzeczonego kabaretu zarzuca kroczenie ku upadkowi oraz impotencję (twórczą – jak rozumiemy – przyp. aut.).

Mnie cieszy euforyczna reakcja lemingozy na skecz Neonówki.

1. Potwierdzają, że rozrywka dla nich musi być wulgarna i prymitywna = prostactwo.

2. Aprobują niewybredne szydzenie z najpiękniejszego święta katolickiego = upadek.

3. Oplucie PiS to szczyt ich możliwości = impotencja – głosi Makowski.

Obecnie Makowskiego oglądać można w programach na antenie Telewizji Polskiej, a także wydarzeniach muzycznych, organizowanych przez TVP. W 2018 roku Makowski został odznaczony przez ministra kultury Piotra Glińskiego Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Zdaje się, że trudno spodziewać się od niego innej oceny skeczu.

Co ciekawe, pod wpisem Makowskiego na Twitterze ktoś spytał o skecze Jana Pietrzaka – satyryka, który nie ukrywa swoich prorządowych sympatii i naśmiewa się z działań opozycji – prezentując fragment jego dorobku. Makowski jednak takich skeczów broni, stwierdzając, że dorobek Pietrzaka jest monumentalny, a jego teksty są dotkliwe, dlatego jest tak usilnie zwalczany.

To on przejdzie do historii, a wy będziecie pogubionymi hejterami bez wdzięku i poczucia humoru na śmietniku wydarzeń – pointuje Ryszard Makowski.