Zamknij

Rosyjskie influencerki przekonują, że mobilizacja to nic takiego. Ruszyła akcja „Nie panikuj”

27.09.2022 22:02

Rosyjskie influencerki wystartowały z akcją „Nie panikuj”. Kobiety starają się pokazać, że niedawno ogłoszona mobilizacja i pobór do wojska to nic poważnego – w końcu skala jest niewielka. Co ciekawe, to władze miały sfinansować osobliwą kampanię.

influencerki
fot. screen Twitter nexta_tv

Kiedy Władimir Putin ogłosił częściową mobilizację do wojsk rosyjskich, wiele osób zaczęło uciekać z kraju. Wezwania miały objąć 300 tys. mężczyzn. Masowo wykupowali bilety lotnicze, których ceny szybko zaczęły osiągać kilka tysięcy złotych, a kolejki na granicy m.in. z Gruzją sięgały kilkudziesięciu kilometrów.

W wielu miastach rozpoczęły się również protesty. Zatrzymano setki, jeśli nie tysiące osób, a część z nich posłano na front. Wielu Rosjan obawia się, że po zaledwie kilkudniowym przeszkoleniu trafią do Ukrainy jako przysłowiowe „mięso armatnie”. Influencerki z Rosji starają się pokazać skalę mobilizacji i przekonują, że nie ma się czym przejmować.

Zobacz także: Nie żyje 21-letnia influencerka. Na chwilę przed śmiercią odebrała tajemniczy telefon

Rosyjskie influencerki uspokajają społeczeństwo?

W Rosji nadal panuje dość negatywne nastawienie do mobilizacji. W związku z tym atmosferę starają się załagodzić Rosjanki. Influencerki publikują zdjęcia oraz filmiki z hashtagiem „Don’t panic”.

Kobiety starają się wytłumaczyć swoim odbiorcom, że 300 tys. mężczyzn to zaledwie 1 procent ze wszystkich, którzy podlegają wcieleniu do wojska. Influencerki do porównań używają szminek czy żelek.

Niektóre internautki pozują z frytką w dłoni, która ma być symbolem wyżej wymienionego 1 procenta poborowych. W drugiej trzymają pełną paczkę przekąsek, która odpowiada mężczyznom, których nie dotyczą wezwania na front.

Oczywiście postów nie uświadczymy w popularnych mediach społecznościowych typu Facebook czy Instagram – zostały w Rosji zablokowane. O kampanii za pośrednictwem Twittera poinformowała Nexta.

Skandale gwiazd
11 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS