Zamknij

Roksana Węgiel boi się pełnoletności? Szczerze opowiedziała. "Nie spieszy mi się"

31.08.2021 12:15

Roksana Węgiel zrobiła wielką karierę jako nastolatka. W wywiadzie piosenkarka otwarcie przyznała, że nie chce się starzeć i niespecjalnie cieszy na swoje 18. urodziny. Nawiązała także do sukcesu, jaki odniosła w wieku zaledwie 12 lat.

Roksana Węgiel
fot. Pawel Wodzynski/East News

Roksana Węgiel to jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek, która zadziwiła całą Polskę, odnosząc spektakularny sukces jako zaledwie 12-letnia dziewczynka. To właśnie wtedy zachwyciła jurorów i telewidzów w "The Voice Kids", imponując talentem wokalnym, potężnym głosem i niezwykłą jak na dziewczynkę wrażliwością muzyczną. Niedługo o młodej polskiej piosenkarce usłyszała cała Europa, w 2018 roku zwyciężyła w finale Eurowizji Junior. Jej kariera potoczyła się lawinowo, obecnie na swoim koncie ma występy na największych krajowych festiwalach, trasy koncertowe i ogromną popularność.

Choć wiele osób nadal kojarzy popularną Roxy jako wokalistkę dziecięcą, ta od dłuższego czasu daje się poznać nie tylko jako dojrzała artystka, ale także niemal dorosła kobieta. Na jej profilu na Instagramie mogliśmy oglądać zdjęcia w bikini i odważnych stylizacjach, w ostatnim czasie 17-latka postawiła na zmianę wizerunku. Doskonale zdaje sobie jednak sprawę, że może jej być ciężko wydostać się szufladki "cudownego dziecka". Co ciekawe, sama Węgiel także nie płonie z oczekiwania na pełnoletniość, o czym opowiedziała w rozmowie z portalem Plejada.

Roksana Węgiel nie chce być dorosła? Opowiedziała o dojrzewaniu

Roksana nie ukrywa, że przez niektórych może być jeszcze długo kojarzona jako śpiewająca nastolatka. Podkreśliła, że jej przemiana nie ma na celu odcięcia się od przeszłości.

- Ludzie i tak zawsze będą mnie kojarzyć z 12-letnią dziewczynką z "The Voice Kids" (...) Ja generalnie nic nigdy nie robię na siłę, ubieram się tak, jak czuję, śpiewam piosenki, które czuję. Więc to nie jest tak, że usilnie pokazuję, że dorastam. Po prostu każdy w tym wieku przechodzi jakąś ewolucję, nie oszukujmy się - stwierdziła.

Co ciekawe, Węgiel wcale nie spieszy się do pełnoletności, jak wiele jej rówieśniczek. Ma świadomość upływającego czasu, co nie dziwi ze względu na tempo jej kariery. Z pewnością zobaczyła więcej niż niejedna starsza koleżanka z branży.

- Ja właśnie nie chcę się starzeć. Dla mnie ten czas tak szybko leci, tak dużo się dzieje. Nie wiem nawet kiedy to mija. Ja za półtora roku będę mieć osiemnastkę i pamiętam, jak byłam małą dziewczynką i mówiłam: "oo, jeszcze do tego dużo czasu", a tak naprawdę, to już za chwilkę (...) Z jednej strony fajnie jest być pełnoletnim, daje to na pewno nowe możliwości. Ale myślę, że jakoś tak nie śpieszy mi się do starzenia się, bo, tak jak mówię, strasznie ten czas ucieka  - podsumowała.

Jedno jest pewne, przed Roksaną jeszcze wiele lat kariery.

loader