Zamknij

Ranking najpopularniejszych royalsów. Meghan Markle i król Karol nie są lubiani przez Brytyjczyków?

21.09.2022 16:51

Po śmierci królowej Elżbiety II opublikowano ranking popularności członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Co ciekawe, król Karol III wcale nie jest najbardziej lubiany. Kto został faworytem Brytyjczyków i jak oceniono kontrowersyjną Meghan Markle?

Brytyjska rodzina królewska
fot. screen: YouTube TODAY

Brytyjska rodzina królewska jest pogrążona w żałobie po śmierci Elżbiety II. Pogrzeb królowej był wielkim wydarzeniem obserwowanym przez cały świat. Media z uwagą śledziły nowego monarchę Karola III oraz zachowanie pozostałych członków familii. Firma YouGov, specjalizująca się w badaniach rynku i opinii publicznej, postanowiła zbadać odczucia Brytyjczyków dotyczące rodziny królewskiej i jej członków. Który z nich cieszy się obecnie największą sympatią?

Ranking najpopularniejszych członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Który royals podbił serca Brytyjczyków?

Z badań przeprowadzonych przez YouGov wynika, że do rodziny królewskiej zdecydowanie mocniej przywiązani są Brytyjczycy w wieku powyżej 65 lat. 86 procent ankietowanych w tej grupie wiekowej stwierdziła, że monarchia powinna trwać. W grupie wiekowej 18-24 wynik było o niemal 40 procent niższy.

Nie ma wątpliwości, że gdyby Elżbieta II żyła, byłaby najpopularniejszym royalsem. Po jej śmierci wydawać się mogło, że na szczycie listy uplasuje się Karol III. Tak się jednak nie stało, król znalazł się dopiero na trzecim miejscu. Brytyjczycy największą sympatią darzą bowiem księcia Williama, zaraz za nim w rankingu znalazła się jego żona. Co ciekawe, nowego władcę negatywnie oceniło aż 22 procent ankietowanych.

Zaskoczeniem z pewnością nie jest przedostatnie miejsce Meghan Markle. "Czarna owca" rodziny została negatywnie oceniona przez 59 procent badanych. Gorzej od niej wypadł tylko książę Andrzej. Bohater wielu skandali zdaniem 65 procent ankietowanych jest postacią negatywną, pozytywnie oceniło go zaledwie 6 procent. O wiele lepiej od swojej żony poradził sobie książę Harry, niemal połowa respondentów oceniła go pozytywnie.