Zamknij

Rafał Szałajko stracił mamę. Dramat gwiazdora "Pierwszej miłości". "To najlepsze rekolekcje"

27.12.2021 16:57

Rafał Szałajko przed Bożym Narodzeniem stracił ukochaną mamę. Aktor znany z "Pierwszej miłości" i "Leśniczówki" opublikował w mediach społecznościowych wzruszający wpis.

Rafał Szałajko
fot. screen: Instagram / rafal_szalajko

Rafał Szałajko to popularny polski aktor, którego doskonale znają wielbiciele krajowych seriali. Od 2018 roku wciela się w Wiesława Kurka w ""Leśniczówce" i Huberta w "Pierwszej miłości", na swoim koncie ma także role w "Barwach szczęścia", "Blondynce", "Przyjaciółkach" i wielu innych produkcjach. Mogliśmy oglądać go także w "Pitbullu" czy "Planecie singli 3". W 2021 roku pojawił się w "Komisarz Mama" i "Ojcu Mateuszu".

Szałajko nie może narzekać na brak zawodowych propozycji, choć nie zawsze są to role pierwszoplanowe. Niestety, aktor w życiu osobistym musi mierzyć się z wieloma trudnymi sytuacjami. W krótkich odstępach czasu pożegnał tatę, brata i siostrę. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia poinformował o kolejnej rodzinnej tragedii, odeszła jego ukochana mama. Pożegnał ją we wzruszającym wpisie, którym podzielił się za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Polskie gwiazdy
10 Zobacz galerię
fot. East NEWS

Rafał Szałajko pożegnał najbliższą osobę. Aktor "Barw szczęścia" stracił ukochaną mamę

Na swoim profilu na Instagramie Rafał Szałajko poinformował swoich fanów o śmierci ukochanej mamy. 22 grudnia 2021 roku aktor opublikował wzruszający wpis i pokazał zdjęcie ręki owiniętej różańcem.

- Odeszła dzisiaj 8:02, moja mama. Teresa Szałajko z domu Hruby. 83 lata na tym świecie, była ostatnią z mojej pierwszej rodziny, pochowałem Ojca, Brata i Siostrę. Wierzę, że jest w lepszym świecie. Tu było ciężko (wojna, urodzona 1939), sierota, mój dziadek Wilhelm umarł w czasie okupacji niemieckiej, potem stalinowski nakaz pracy. Opuściła jako bardzo młoda dziewczyna swój ukochany Nowy Sącz. Jej ostatnie słowa: widzę swoje miasto i dom - czytamy.

Szałajko nie ukrywał, że mama była dla niego ogromnym wsparciem, choć sama musiała radzić sobie z bardzo trudnymi sytuacjami.

- Przeżyła śmierć swoich dzieci, dla Matki tutaj to okropny ból i byłem świadkiem tej rozpaczy. Dla mnie była zawsze. Stała, wspierała. Nie ma nic cenniejszego niż to, że jest Człowiek, na którego bezwarunkowo zawsze możesz liczyć. Przekazała mi wiarę w Boga i miłość do Ojczyzny, co w najtrudniejszych chwilach mojego życia okazało się najważniejsze. I ulepiła mi bałwanka w najsmutniejszym dniu mojego dziecięcego, życia - napisał Rafał.

Aktor przypomniał fanom, jak ważna jest miłość do swoich bliskich.

- Dziękuję Mamo. Te dni, kiedy mogłem być świadkiem jej odchodzenia, to najlepsze rekolekcje. Kochani jesteśmy tutaj na chwilę i miłość jest najważniejsza. Nic na końcu drogi tutaj nie będzie ważne. Banalne, ale tak cholernie prawdziwe. Teresa prosi Was o westchnienie do Boga. Niech spoczywa w spokoju. Czuwaj Wiara - podsumował.

Składamy kondolencje i życzymy wytrwałości w trudnym czasie żałoby.

loader