Zamknij

Był gwiazdą TVP, dzisiaj zarabia na koloniach. Radek Brzózka musiał poszukać innej pracy

30.07.2021 17:24

Radosław Brzózka był popularnym prezenterem TVP. Prowadził "Kawę czy herbatę?", programy rozrywkowe i gale. Miał także własny program popularnonaukowy "Jak to działa?" w Jedynce. W 2018 roku audycja zniknęła z anteny, a Brzózka przestał być czołową postacią stacji. Co dzisiaj robi zapomniany prezenter TVP? 

Radek Brzózka
fot. PRESS PHOTO CENTER/Marcin Szajnfeld/EAST NEWS

Radosław Brzózka jeszcze dziesięć lat temu należał do najpopularniejszych twarzy Telewizji Polskiej. Prezenter prowadził śniadaniowe pasmo "Kawa czy herbata?", programy rozrywkowe i był wziętym konferansjerem, który m.in. prowadził galę na festiwalu w Opolu. Z czasem jednak jego popularność zaczęła gasnąć.

Brzózka prowadził już tylko program "Jak to działa?", w którym objaśniał tajniki nauki. Audycja była nadawana przez siedem lat, lecz w 2018 roku spadła z anteny. Następnie prezenter dosłał do prowadzenia teleturniej "Krzyżówka. Gra słów", lecz trudno powiedzieć, by program należał do ramówkowych hitów. Ostatecznie prezenter wypadł z obiegu i musiał poszukać sobie innego zajęcia.

Mateusz Pawłowski wraca do show-biznesu. Kacperek z "Rodzinki.pl" ma już 17 lat 

Radek Brzózka był gwiazdą TVP. Dzisiaj rozwija własny biznes

Mało kto wie, że Radek Brzózka studiowała na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej i w przeszłości pracował jako programista. Nic dziwnego, że po latach spędzonych w telewizji postanowił zarabiać na naukowej pasji. Brzózka założył firmę zajmującą się organizowaniem naukowych obozów i kolonii dla dzieci i młodzieży, chcących poszerzyć swoją wiedzę z takich dziedzin jak chemia, fizyka czy robotyka. 

Moim celem jest stworzenie miejsca, w którym młodzi ludzie będą inspirowani wiedzą i nauką. W którym eksperyment będzie naturalną formą zabawy. Chcę zachęcać dzieciaki do zadawania pytań i szukania odpowiedzi, do rozumienia świata i jego zmieniania - napisał Brzózka w mediach społecznościowych.

Zatem można powiedzieć, że były gwiazdor TVP zarabia na tym, co lubi najbardziej, a występy w telewizji są dla niego cennym, choć już niejedynym źródłem zarobku.

EN_01187140_0574
fot. TRICOLORS/East News
EN_00908731_8003
fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER/EAST NEWS
EN_01184825_3728
fot. TRICOLORS/East News