Zamknij

Pytanie na śniadanie: Małgorzata Tomaszewska w żałobie. Straciła bliską osobę

06.10.2020 09:10

Małgorzata Tomaszewska z "Pytania na śniadanie" pożegnała babcię, gwiazdę tenisa stołowego Danutę Szmit-Calińską. Prezenterka zamieściła pamiątkowe zdjęcia i dodała wzruszający wpis. 

Małgorzata Tomaszewska
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Małgorzata Tomaszewska jest jedną z najpopularniejszych gwiazd porannego pasma TVP "Pytania na śniadanie". W 2019 roku zastąpiła Monikę Zamachowską w roli gospodyni programu. Wcześniej pracowała jako reporterką i współprowadziła magazyn "Czerwony dywan", w której komentowała najświeższe wydarzenia z show-biznesu. Prywatnie Małgorzata Tomaszewska jest córką słynnego bramkarza Jana Tomaszewskiego i tenisistki stołowej Katarzyny Calińskiej. 

Prezenterka "Pytania na śniadanie" opublikowała zasmucający wpis. W czwartek, po długiej walce z chorobą nowotorową zmarła Danuta Szmit-Calińska. 84-letnia gwiazda tenisa stołowego była babcią Małgorzaty Tomaszewskiej. Wybitna zawodniczka do dzisiaj pozostaje liderką listy wszech czasów mistrzostw Polski. Przez ćwierć wieku stawała na podium aż 67 razy,  w tym 45 jako zwyciężczyni. Zdobyła 11 tytułów w singlu. W 2011 roku Danuta Szmit-Calińska została uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. 

Marcelina Zawadzka nie wróci do "Pytania na śniadanie"? Padło nazwisko nowej prowadzącej

Małgorzata Tomaszewska pożegnała babcię Danutę Szmit-Calińską

Śmierć ukochanej babci była wielkim ciosem dla Małgorzaty Tomaszewskiej. Prezenterka poświęciła jej specjalny post w mediach społecznościowych, w którym pożegnała babcię wzruszającym wpisem.

Z żalem informuję o śmierci mojej Babci Danuty Szmit-Calińskiej. Jestem z niej dumna, a ona chciałaby, żebym to napisała. Była tenisistką ziemną oraz najbardziej utytułowaną zawodniczką w historii tenisa stołowego, 67-krotną medalistką mistrzostw Polski, zdobywczynią piątego miejsca podczas mistrzostw świata w Pradze, ćwierćfinalistką mistrzostw świata w Lublanie, zdobywczynią brązowego medalu podczas mistrzostw Europy w Moskwie. W jednym roku była mistrzynią Polski w tenisie ziemnym i stołowym jednocześnie. Została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Babciu, jeszcze kiedyś porozmawiamy. Jeszcze kiedyś powiesz do mnie "córuś moja". Moje ostatnie słowa do Ciebie brzmiały "kochamy Cię". I o tym zawsze pamiętaj tam na górze - napisała gwiazda "Pytania na śniadanie".

Do pożegnania prezenterka dołączyła fotografie Danuty Szmit-Calińskiej, na których możemy podziwiać wybitną tenisistkę w latach młodości, gdy odnosiła największe sukcesy w sporcie, oraz upamiętniające rodzinne chwile. 

loader

Posłuchaj podcastu