Zamknij

Królowa Saba przepowiadała koniec świata. Poprzedzi go siedem znaków

13.10.2022 15:07

Przepowiednie królowej Saby, którą niektórzy nazywają Michaldą, sprawdzały się niejednokrotnie. Wieszczyła m.in. narodziny Jezusa czy dwie wojny światowe. Jej przeczucia zostały spisane jeszcze przed naszą erą i nie zabrakło w nich tematu dotyczącego końca świata. To wydarzenie ma poprzedzić siedem ważnych znaków.

Królowa Saba przepowiednie końca świata
fot. shuttersrock.com m.mphoto

Królowa Saba najprawdopodobniej żyła na przełomie IX i X w. przed naszą erą. Jej przepowiednie cieszyły się takim zainteresowaniem, że miał z nich korzystać sam król Salomon. Przeczucia zostały podzielone na trzy księgi. To właśnie w drugiej jest mowa o końcu świata. Królowa Saba wspomina, że jeśli ludzie odwrócą się od Boga, ten „skróci liczbę lat istnienia świata”. Ludzkość nie będzie znała daty końca swojego istnienia, a będzie to poprzedzone znakami – klęskami.

Zobacz także: Przewidziała eksplozję w Czarnobylu i śmierć Diany. Jej przepowiednia na 2023 rok jest przerażająca

Przepowiednie królowej Saby. Kiedy nastąpi koniec świata?

Królowa Saba przepowiadała, że zanim dojdzie do końca świata, nastąpi silny rozwój nauki i technologii – mogą one niestety przyczynić się do chaosu i zatracenia. Następnie ma rozpętać się wojna, potem zapanować 50-letni pokój, nad którym będzie czuwał Bóg, jednak w pewnym momencie pojawi się Antychryst.

W niespokojnych czasach, kiedy to z Antychrystem miałoby walczyć dwóch proroków, Kościołem ma rządzić papież Piotr, który będzie ostatnim z pocztu papieży. Wracając do znaków, niektórzy uważają, że część z nich już się wypełnia lub wypełniła. Pierwszym niepokojącym zwiastunem zbliżającego się końca świata mają być zwierzęta pocące się krwią oraz niesamowicie cierpiące.

Za drugi znak królowa Saba uważa nic innego jak Księżyc, który przemieniony ma pokazywać się od wschodu. Spowoduje to przerażenie i panikę wśród ludzkości. Niektórzy będą chcieli się nawrócić.

Trzeci znak również jest związany z Księżycem, ale również ze słońcem i gwiazdami. Mają goreć na czerwono. Za czwarty znak królowa Saba uznaje suszę tak silną, że uschną wszelkie rośliny. Piąty znak to zapadanie się ziemi: „w miejscach zapadłych zaś wyjdą ognie i dymy, ludzie zaś zwątpią o wszystkim i śmierci czekać będą”.

Przerażenie będzie na tyle silne, że niektórzy będą już oczekiwać na śmierć i stwierdzą, że nie ma ratunku. Szóstym znakiem ma być… płonąca woda, wylewająca się z brzegów.Siódmym i ostatnim znakiem będzie ten, gdy poruszy się powierzchnia ziemi, gdy góry i pagórki równać się będą i zapadać, a ludzie nie będą wiedzieli nawet, gdzie się znajdują i w przestrachu kręcić się poczną jak błędne owce”.

loader
Krzysztof Jackowski
10 Zobacz galerię
fot. JAN BIELECKI/Dzien Dobry TVN/Ea