,

Prezenter TVP zdradził żonę i ma nieślubną córkę. Na ratunek przybiegł Bóg

03.11.2022 14:12

Rafał Patyra w wywiadzie z katolickim tygodnikiem opowiedział o swoich grzechach. Dziennikarz TVP swego czasu zdradził żonę, a z romansu z inną kobietą zrodziło się dziecko. Mimo wszystko zaobrączkowana ukochana wybaczyła mu ten wyskok. Prezenter „Teleexpressu” był w bardzo trudnej sytuacji – w wyjściu z niej pomogła mu wiara w Boga.

Rafał Patyra
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/East News

Rafała Patyra prowadził w TVP m.in. „Pytanie na śniadanie”. Dziś możemy oglądać go w „Teleexpressie” oraz w „Rodzinnym ekspresie” – programie promującym ewangeliczne wartości. Dziennikarz jest katolikiem i nie wstydzi się mówić o Bogu. W życiu zdarzyły mu się chwile słabości: w rozmowie z „Dobrym Tygodniem” powiedział, że w jego pracy sporo się dzieje, pojawiają się duże pieniądze oraz piękne kobiety,.

Zobacz także: Katarzyna Warnke została zdradzona! „Nie polecam”

Rafał Patyra zdradził żonę. Kochanka urodziła mu córkę

Dziennikarz nie ukrywa faktu, że w przeszłości wdał się w romans. Kochanka zaszła w ciążę, a na świat przyszła dziewczynka. Rafał Patyra był skołowany i nie wiedział, jak pokierować swoim życiem.

- Nie wiedziałem, w którą stronę iść. Jedni znajomi doradzali, żebym odszedł do tamtej kobiety. Inni, żebym został z rodziną. Przeciąganie liny, rozważanie wszystkich za i przeciw trwało jakieś trzy lata – powiedział w „Dobrym Tygodniu” Rafał Patyra.

Prezenter TVP trwał jednak w mocnej wierze w Boga. Dzięki pomocy Najwyższego znalazł szczęście i naprostował życiowe, kręte ścieżki. W rozmowie z katolickim tygodnikiem przyznał, że odejście do drugiej kobiety będzie wiązało się z odcięciem od sakramentów. Bardzo go to bolało.

- Byłem na dnie psychicznym i emocjonalnym. Aż w końcu zawołałem do Boga: „Zajmij się tym, bo sam sobie nie poradzę. Zrób ze mną, co chcesz!”. I Pan Bóg wziął sprawy w swoje ręce – relacjonował dziennikarz dla „Dobrego Tygodnia”.

Udało mu się też uratować małżeństwo. Żonie prezentera bardzo pomogło spotkanie z jednym z duchownych. Była świadoma, że trzeba ratować związek, mimo cierpień, jakie otrzymała. Pewnego dnia zaprosiła męża do Częstochowy na spotkanie Wspólnoty Mamre. Para zaczęła wychodzić z kryzysu.

Co dziś dzieje się z nieślubną córką? Rafał Patyra wyjaśnił, rozmawiając z tygodnikiem, że 13-latka jest pod wpływem mamy i babci, które nie są mu przychylne. Nastolatka 1,5 roku temu obwieściła, że nie chce się spotykać z ojcem. Dziennikarz dzwoni tylko od czasu do czasu przy większych okazjach.

RadioZET.pl/Dobry Tydzień

loader
Galeria
9 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS

Logo radiozet Dzieje się