Zamknij

Press: Wydawca "Panoramy" został zawieszony po Sylwestrze Marzeń. Poszło o Jasona Derulo

02.02.2022 13:10

Sylwester Marzeń z Dwójką został zorganizowany z wielką pompą. Telewizji Polskiej udało się ściągnąć do Zakopanego Jasona Derulo, o czym jako pierwszy miał poinformować sam prezes Jacek Kurski. Wszystko jednak popsuł news opublikowany w "Panoramie". Jak informuje Press.pl, wydawca serwisu został ukarany zawieszeniem. 

Jacek Kurski i Jason Derulo
fot. Jan Bogacz/TVP/East News, Pawel Murzyn/East News

Sylwester Marzeń z Dwójką 2021 zgromadził plejadę gwiazd. Z krajowych wykonawców prym wiedli już tradycyjnie Maryla Rodowicz i Zenek Martyniuk, ale i tak większość zgromadzonych pod sceną i telewizorami widzów czekała na zagraniczną supergwiazdę - Jasona Derulo

Do plejady gwiazd polskich i europejskich dołącza dziś megagwiazda światowa - amerykański wokalista, kompozytor, producent i tancerz Jason Derulo. Polacy zasługują na najlepszych artystów i Telewizja Polska im to zapewnia - uroczyście zaanonsował amerykańskiego wokalistę prezes Jacek Kurski

Szef TVP zapewne sądził, że jako pierwszy ogłasza tę nowinę Polakom, tymczasem jak informuje Press.pl, prezesa mieli ubiec twórcy programu "Panorama". Z informacji opublikowanej przez portal dowiadujemy się, że wydawca informacyjnego serwisu Dwójki miał ponieść przykre konsekwencje ze ten niefortunny falstart. 

Sylwester Marzeń z Dwójką: wydawca Panoramy zawieszony za przedwczesny news o Derulo

Portal Press podaje, że Jacek Kurski pochwalił się ściągnięciem Jasona Derulo na Twitterze dokładnie 29 grudnia o godzinie 11.10. Jednak widzowie TVP dowiedzieli się o gwiazdorze już o 10.40 w wydaniu "Panoramy" wyemitowanym w przerwie "Pytania na śniadanie". 

Wydawcą programu był Mariusz Pietrasik, który - jak potwierdziliśmy w dwóch źródłach w TVP - został potem przez przełożonych zawieszony w obowiązkach - ustalił Press. 

Portal dowiedział się, że powodem zawieszenia dziennikarza miało być "przedwczesne ujawnienie nazwiska gwiazdy koncertu sylwestrowego" - czytamy. Wydawca miał już jednak odpokutować swoją przewinę i wrócić do pracy.

Telewizja Polska nie komentuje wewnętrznych spraw redakcyjnych i kadrowych. Jednak w odpowiedzi na sugestię zawartą w pytaniu informujemy, że pan Mariusz Pietrasik jest wydawcą "Panoramy" - odpowiedziało Pressowi biuro prasowe TVP. 

Sprzęt od WOŚP pomógł synowi Danuty Holeckiej. Tak gwiazda TVP podziękowała Owsiakowi [WIDEO]

loader