Obserwuj w Google News

Pożar w siedzibie TVP. Jest oficjalne oświadczenie stacji. "Szacowane są straty"

2 min. czytania
28.06.2022 14:50
Zareaguj Reakcja

W nocy z 26 na 27 czerwca 2022 w jednej z hal produkcyjnych Telewizji Polskiej doszło do pożaru, zapalił się jeden z fragmentów sceny. Publiczna stacja przekazała oficjalne oświadczenie w sprawie. 

Budynek TVP
fot. screen: YouTube / TheWamda

Jak poinformowało Radio Dla Ciebie, około 1 w nocy z niedzieli 26 czerwca na poniedziałek 27 czerwca 2022 roku w kompleksie należącym do TVP położonym przy ulicy Woronicza w Warszawie doszło do pożaru. Według medialnych doniesień w jednej z hal produkcyjnych zapalił się fragment przechowywanej tam scenografii. Na miejscu pojawić się miało od sześciu do nawet kilkunastu zastępów straży pożarnej, sygnał o pożarze pochodził z umieszczonego na planie monitoringu. 

Działania zakończyły się około godziny 7 rano 27 czerwca. Bogdan Smoter w warszawskiej straży pożarnej w rozmowie z RDC podsumował akcję gaśniczą.

- Do pożaru doszło na wystroju sceny do filmu w obiekcie TVP. To jest duży hangar, w tym hangarze znajduje się scena z wyposażeniem, tam coś się po prostu zapaliło - stwierdził.

Do sprawy odniosła się także Telewizja Polska w oficjalnym oświadczeniu.

Redakcja poleca

Pożar w siedzibie TVP. Telewizja Polska opublikowała oświadczenie

Telewizja Polska postanowiła zabrać głos w sprawie pożaru w jednym ze swoich hangarów. Z przesłanego do portalu Plejada oświadczenia dowiadujemy się, że na szczęście obyło się bez ofiar.

- Zdarzenie miało miejsce w godzinach nocnych. W budynku nie przebywały żadne osoby. Obecnie szacowane są straty. Odpowiednie służby zajmą się ustaleniem przyczyny incydentu - czytamy.

Najważniejsze, że w pożarze nikt nie ucierpiał. Miejmy nadzieję, że straty są jak najmniejsze.