Zamknij

Potężna wpadka w „Wiadomościach” TVP. Wiedza geograficzna leży, czegoś takiego jeszcze nie było [FOTO]

05.08.2022 15:05

W „Wiadomościach” TVP doszło do kuriozalnej wpadki, którą od razu wychwycili internauci. Żartom i komentarzom pełnym załamania nie było końca. Chyba ktoś oblał egzamin z geografii.

Wiadomości TVP
fot. screen TVP VOD Wiadomości wyd. z dn. 04.08.2022

W „Wiadomościach” i poniektórych programach TVP Info dochodzi do wpadek, ale też przedstawiania wcześniej niezweryfikowanych lub błędnie przygotowanych materiałów. Tym razem poszło porównanie cen paliw w Unii Europejskiej. Sęk w tym, że oczom widzom ukazały się kraje, które do niej nie należą.

Zobacz także: Awantura w „Gościu Wiadomości” TVP. Wygarnął, co myśli o stacji. Zaskakujące zachowanie Holeckiej

Wpadka „Wiadomości”. Internauci bezlitośnie podsumowali

W „Wiadomościach” nie brak krótkich reportaży odnoszących się do sytuacji politycznej oraz gospodarczej w Polsce i w Europie. Tym razem wzięto pod lupę ceny paliw w wybranych krajach Unii Europejskiej. W zestawieniu, ku zdziwieniu internautów, pojawiła się Norwegia i Szwajcaria, które nie należą do tego związku.

- Średnia cena paliwa 95 w złotówkach w Unii Europejskiej – czytamy w infografice. W Polsce jest to 7,19 zł, Słowenii – 7,30 zł, Chorwacji – 7,55 zł, Danii – 10,55 zł, Norwegii 10,69 zł, a w Szwajcarii – 10,71 zł. Chociaż Polska wypada w tym zestawieniu najlepiej, to pod uwagę trzeba też brać średnie zarobki. No i oczywiście wiedzę geograficzną i polityczną.

- Norwegia i Szwajcaria w Unii Europejskiej. A one o tym wiedzą? - ironicznie pisze internauta.

- Porównali Polskę do Danii, Norwegii i Szwajcarii, do czołówki najbogatszych państw świata – czytamy.

- Tymczasem w alternatywnej rzeczywistości wartej 2 miliardy złotych rocznie można z tej grafiki wywnioskować, że Norwegia i Szwajcaria należą do Unii Europejskiej. Takie rzeczy tylko po 19:30 – czytamy na twitterowym profilu „Szkła Kontaktowego”.

loader
Pasek TVP
10 Zobacz galerię
fot. TVP/Wiadomości/screen