Zamknij

Joanna Kulig otrzyma amerykańskie obywatelstwo?

Redakcja
26.02.2019 12:48

Pierwsze dziecko Joanny Kulig przyszło na świat w Stanach Zjednoczonych, dzięki czemu aktorka może otrzymać amerykańskie obywatelstwo. Zawrotnej kariera w Hollywood może znacznie przyspieszyć ten proces.

Joanna Kulig otrzyma amerykańskie obywatelstwo?
fot. Instagram:@joannakulig_official

Joanna Kulig po raz pierwszy została mamą. Informacja o narodzinach pierwszego dziecka aktorki pojawiła się 20 lutego, a dzień później brat Joanny zdradził płeć i imię maleństwa. Poród odbył się w jednej z luksusowych klinik w Los Angeles, w której gwiazda szybko doszła do siebie, mogliśmy ją bowiem podziwiać na tegorocznej gali rozdania Oscarów. Polka przez ostatnie miesiące mocno promowała „Zimną wojnę” w USA, sama również została tam gorąco przyjęta. Pozowała dla najbardziej prestiżowych czasopism, spotykała z największymi gwiazdami i zbierała liczne komplementy. Coraz więcej mówi się również o kolejnych, po serialu „Hanna”, zagranicznych propozycjach dla Joanny. Polscy widzowie mają nadzieję, że krajowa gwiazda wróci do Polski, choć w Hollywood czuje się już jak w domu.

Joanna Kulig na gali Oscarów
fot. Instagram:@joannakulig_official

ZOBACZ: Joanna Kulig na Oscarach: Co powiedziała?

Joanna Kulig z amerykańskim obywatelstwem?

Polska aktorka może swobodnie przebywać w Stanach Zjednoczonych za sprawą specjalnej wizy pracowniczej. Jednak dzięki temu, że dziecko Kulig przyszło na świat w USA, będzie ona miała możliwość uzyskania amerykańskiego obywatelstwa. Dla „Super Expressu” wyjaśnił tę kwestię dokładniej radca prawny Maciej Lisowski:

– Dzięki dziecku urodzonemu w USA, pani Joanna i jej mąż będą mogli mieć amerykańskie obywatelstwo. Bowiem każde dziecko urodzone na terenie Stanów, bez względu na to, z jakiego kraju pochodzi jego matka, automatycznie staje się obywatelem tego kraju.

Jednak według amerykańskiego prawa dopiero pełnoletnie dziecko Joanny będzie mogło wystąpić o obywatelstwo dla swoich rodziców. Teoretycznie polska gwiazda musiałaby czekać 21 lat, w praktyce jednak mogłaby znacznie skrócić ten czas. Wszystko za sprawą filmowej kariery.

– Pani Joanna może liczyć na paszport przez karierę. Na podstawie wizy pracowniczej jest sponsorowana przez pracodawcę i może otrzymać zieloną kartę, a za kilka lat obywatelstwo – informuje Maciej Lisowski dla „Super Expressu”.

Choć niewątpliwie cieszy nas każdy sukces Joanny Kulig, mamy nadzieję, że nie zdecyduje się na kontynuowanie kariery wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

RadioZET.pl/se.pl/MF